Lipazė

Laboratorinis tyrimas
Susijusios ligos

Norma
Suaugusieji 0–190U/l
Vaikai iki 18 metų 0–130U/l

Serumas
Dangtelis raudonas

Lipazė – vienas informatyviausių pankreatito rodiklių. Kraujyje yra keletas lipazių. Klinikiniu požiūriu pati svarbiausia yra kasos lipazė. Ūmaus pankreatito metu lipazės padidėjimas kraujyje išsilaiko ilgiau negu α-amilazės. Be to, jeigu ligonis serga epideminiu parotitu ar apendicitu, tai lipazė nepadidėja. Infekcinio parotito ir kitų seilių liaukų bei vidaus organų patologijų metu α-amilazė gali padidėti. Todėl lipazė yra kiek specifiškesnis tyrimas kasai, palyginti jį su bendra α-amilaze. Tačiau lipazė yra mažesnio jautrumo ir specifiškumo negu pankreatinė α-amilazė. Kasai specifinius fermentus galima būtų suskirstyti tokia seka: α-pankreatinė amilazė (didžiausias specifiškumas kasai) –+ lipazė –+ α-amilazė (bendra) –+ elastazė.

Šaltinis | Pagrindinių laboratorinių tyrimų žinynas | Medicinos mokslų daktaras Gintaras Zaleskis

Komentarai

2021-11-20 | Virginija
Laba, dariau kepenų ir kasos tyrimus. Kepenų, be nukrypimų nuo normos. O lipazes aktyvumo nustatymo - 85,15(norma0,00-67,00) naudoju Atoris, Nebilet ir Noliprel. Norėčiau išgirsti jūsų atsakymą. Ar tai labai rimta. Pas šeimos gyd dar nebuvau. Ačiū.
2019-11-18 | Romuald
Laba diena. Šiandien dariau tyrimus, lipazė 160 alfa amilazė 116 n bilirubinas 14. Kartais skauda nugara kairei pusėi, nemalonus jausmas. Iš lygų turiu padidėjusi kraujospudį geriu vaistus nebileta + ir presteram, kraujospudis pakenkė inkstams biški padidėjes baltimas bet pastoviai esu prižiūrimas daktaro instai kaip ir viskas gerai, normoj. Tiesiog kila klausimas dėl kasos... ar gali būti pakitimai dėl vaistų naudojimų ir dar mėnėsi laiko sergame visa šeima, kosulys šlapias, prieš maždaug savaitė baigiau 2 kursus antibiotiko.... gal tie mano tirimai tokue nuo vaistų? Ačiū už atsakymą. Daktaras konkrečiai nieko nepasakė tik 3 mėn gert maisto papildus.

Rašyti komentarą