Osteoidinė osteoma

Ligos aprašymas
Gydytojai
Video
Simptomai
Straipsniai
Vaistai ligai gydyti

Ligos aprašymas

Tai nepiktybinis neaiškios etiologijos vaikų ir suaugusiųjų iki 30 metų amžiaus kaulą auginantis navikas. Jis paprastai išauga iki 1 cm dydžio. Lokalizuojasi bet kuriame kaule, bet dažniausiai aptinkamas ilguosiuose kauluose, pvz., šlaunikaulyje, blauzdikaulyje.

 

Simptomai

Būdingas lokalus skausmas, suintensyvėjantis naktį, kuris malšinamas nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo. Skausmo pobūdžio fizinis krūvis neįtakoja. Jei navikas kaulo paviršiuje, galimas skausmas čiuopiant. Jei navikinis procesas stuburo kauluose ar arti sąnarių, gali atsirasti skausminė kontraktūra, t.y., priverstinė galūnės ar kūno padėtis dėl skausmo, kai šitoj pozicijoj nuolat, susidaro sąaugos ir sąnario ištiesti nebegalima.

 

Diagnostika

Padaromos rentgenogramos, jose pastebimas nedidelio skersmens apvalus sklerozuotas kaulinis mazgas, aplink kurį yra tirpimo juosta. Diferencijuojant nuo kitų navikų, skiriama nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, jei padeda – tai patvirtina osteodinės osteomos diagnozę. Neretai prireikia kompiuterinės tomografijos ar magnetinio rezonanso tyrimo.

 

Gydymas

Skiriami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo. Geriausias gydymas – radikalus mazgo pašalinimas, o jeigu darinys sunkiai pasiekiamoje vietoje, elektrodas įsmeigiams per odą ir kitus audinius į židinį ir leidžiamos radiobangos.

Navikas po radikalios operacijos paprastai nerecidyvuoja, jo supiktybėjimas neaprašytas.

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka | Vilniaus Universitetas |Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Žymos
navikas

Rašyti komentarą