Wernicke – Korsakovo sindromas

Ligos aprašymas
Gydytojai
Video
Simptomai
Straipsniai
Vaistai ligai gydyti

Ligos aprašymas

Anksčiau buvo manoma, kad WKS pasireiškia alkoholikams, tačiau išsiaiškinta, jos jis būdingas ir ne alkoholikams, bet tiems, kurių mityba yra nepakankama, ypač stokojama vit.B1 (tiamino) arba tiems, kuriems ilgai taikomas parenterinis maitinimas (kai žmogus negali valgyti dėl tam tikrų priežasčių ir maisto medžiagos leidžiamos į veną), žarnyno šuntai, dializės ir kt. Sergant WKS simetriškai pažeidžiamos įvairios smegenų sritys.

 

Simptomai

Iš pradžių WKS pasireiškia tokiais simptomais: nenoras valgyti, troškulys, pilvo skausmas, pykinimas, nusilpimas, sulysimas, baimė ir rankų drebulys. Vėliau pasirodo ligai būdingi būdingi 3 sindromai:

a) Akių judesių sutrikimas – mažai ar visai negali judinti, užkrenta akių vokai ant jų, akies nervo pažeidimas;

b) Sutrikusi pusiausvyra, judesiai;

c) Atminties sutrikimai (ypač trumpalaikė). Jie nesiorientuoja laike ir vietoje.

 

Jei WKS atsiranda alkoholikams, pasireiškia psichikos sutrikimai – gali būti haliucinacijos, pasakoja nebūtus dalykus. Sunkiais atvejais gali ištikti sąmonės sutrikimai – koma, kuri per  1-2savaites veda į mirtį. Taip pat būdingi kiti įvairūs simptomai – širdies ir kvėpavimo sutrikimas, žemas kraujo spaudimas, nervų pažeidimas.

 

Diagnostika

a) Klinikiniai simptomai;

b) Atliekama ENMG (elektreoneuromiografija) – nustatoma nervų sistemos pažeidimai.

 

Gydymas

Skiriamas vit.B1. Rekomenduojami ir kiti B grupės vitaminai.

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka | Vilniaus Universitetas |Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Žymos
pažeidimas
simptomai

Rašyti komentarą