Pirmoji pagalba nuodams patekus per akis

PIRMOJI PAGALBA NUODAMS PATEKUS PER AKIS

Tiek skystosios, tiek purškiamosios cheminės medžiagos, patekusios į akis, gali jas pažeisti per kelias minutes, nes greitai rezorbuojasi. Kietos dalelės gali pažeisti akies rageną ir visam laikui sutrikdyti regėjimą ar sukelti aklumą, todėl labai svarbu nedelsiant suteikti pirmąją pagalbą: plauti akį dideliu tekančio vandens kiekiu, po to vežti nukentėjusįjį į ligoninę.

Kaip atpažinti?
•Stiprus akies skausmas.
•Sunku akį atmerkti.
•Akies ar vokų paraudimas ir patinimas.
•Ašarojimas.

Pirmoji pagalba
1.Atskiesti ir išplauti į akį patekusią cheminę medžiagą ir taip sumažinti pažeidimą.
2.Pasirūpinti, kad nukentėjusysis patektų į ligoninę.

Veiksmai
1.Jei turite, užsimaukite apsaugines pirštines. Padėkite nukentėjusiajam plauti pažeistą akį mažiausiai 20 min. nestipria, tačiau didele šalto vandens srove. Galima plauti, palenkus galvą po vandens čiaupu, pilant vandenį stikline ar naudojant kitokias priemones.
2.Jei nukentėjusysis dėl skausmo negali prasimerkti, švelniai, bet tvirtai pramerkite pažeistos akies vokus, kad galėtumėte gerai išplauti. Saugokite sveikąją akį, kad į ją nepatektų užteršto vandens.
3.Uždėkite ant pažeistos akies tvarstį (geriausiai sterilų) ar švarią medžiagą ir sutvarstykite abi akis, nes sutvarstyta tik pažeistoji akis dėl sveikos akies judesių taip pat judės. Tai gali sukelti skausmą.