Kaip atsitiesti po skyrybų

2024-02-28 |

Skyrybos – emociškai ir psichologiškai sunkus tarpsnis šeimos gyvenime. Skaudu būna ne tik sutuoktiniams, bet ir jų vaikams. Vienatvės jausmas, rodos, smaugia, širdyje – gumulas, o verkti tiesiog nebėra iš ko... Kaip atsitiesti po skaudžių skyrybų?

Penki skyrybų etapai

Psichologų teigimu, šiuos jausmus – skausmą, pyktį, liūdesį, bejėgiškumą – reikia priimti ir juos išgyventi. Kai visą tai praeisite, vėl galėsite gyventi ir net kurti naujus santykius. Jei vengsite šių jausmų bei nuo jų bėgsite, nuoskaudos jus persekios ištisus metus.

Skyrybos visus asmenis perveda per kelis etapus: neigimo, kad jaučiatės blogai; bandymo grąžinti viską į vietas; pykčio; liūdesio; susitaikymo. Kartais net gali tekti nuo vienos emocijos grįžti prie kitos, tačiau anksčiau ar vėliau vis tiek nukeliausite prie susitaikymo.

Ką daryti su vestuviniu žiedu po skyrybų?

Nuo senų laikų įprasta, kad išsiskyrus vestuviniai žiedai nuo dešinės rankos perkeliami ant kairės, tačiau šiais laikais manoma, jog geriausia žiedus padėti į stalčių... Bent jau kol žaizdos sugis. Na, o tuomet jau patys galėsite spręsti ką su jais daryti: galbūt pasigaminti naują papuošalą, o gal vertingą metalą palikti vaikų ateičiai ir t. t.

Kaip atsigauti po skyrybų?

  • Venkite susitikimų su buvusiuoju. Tai gali būti sunku. Ypač jei turite bendrų vaikų. Tačiau, jei įmanoma, stenkitės matytis kuo mažiau ir kuo trumpiau. Jei dažnai matysitės su buvusiu mylimuoju tai tik dar labiau skaudins jūsų širdį.
  • Panaikinkite buvusiojo daiktus. Nebūtina jų išmesti pro langą ar sudeginti, kaip rodo filmuose. Tiesiog sudėkite viską į dėžes ir atiduokite jam. Jei jam daiktai nereikalingi, galite paaukoti tam, kam reikia. Kai namuose nebeliks jo daiktų, jūsų neslėgs prisiminimai.
  • Eikite į pasimatymus. Žinoma, to nereikia daryti praėjus vos savaitei po skyrybų, tačiau kai pamažu jaučiate, jog jau norite bendrauti su priešinga lytimi, būtinai užsiregistruokite į pažinčių svetainę ir nueikite į keletą pasimatymų. Tai – praskaidrins nuotaiką. O kas ten žino... Gal užmegsite naujus santykius.
  • Bendraukite. Neužsidarykite tarp keturių sienų. Išeikite pasivaikščioti su draugais, lankykite būrelius, bendraukite su kaimynais, aplankykite giminaičius.
  • Pomėgiai. Jei turite pomėgių, būtinai jais užsiimkite. Na, o jei neturite – laikas išbandyti naujas veiklas, kurios galbūt labai jums patiks ir tai taps laisvalaikio dalimi.
  • Meditacija. Jei dar niekada to nebandėte, puikus metas išbandyti! Skirkite tam bent 15 minučių per dieną ir pamatysite, kaip jus aplankys ramybė, užplūs įkvėpimas, o širdyje atsiras palengvėjimas.