Masažas nėštumo metu. Ar tai saugu? Kur jis atliekama?

2023-03-21 | Ligos.lt

Sunkus pilvukas nėštumo metu gali sukelti išties daug nepatogumų: nugaros skausmus, kojų bei kitų kūno vietų tinimus ir kt. Taip, tai kita nėštumo puse, su kuria susiduria daugelis moterų. Vis dėlto, įvairius negalavimus ir sunkumus galima palengvinti. Puikus pagalbininkas – masažas. Tačiau, ar jis  išties saugus nėštumo metu? Bei, kokie masažo namai saugiai atlieka šią procedūrą Lietuvoje?

Kvalifikuotas specialistas

Įrodyta, kad masažo terapija nėštumo metu suteikia daug naudos: geresnė savijauta, atsipalaidavimas, palengvėjimas nugaros, kojų srityse. Taip pat gerinama miego kokybė. Tačiau būtina pabrėžti, kad masažą nėščiajai turi atlikti išties savo darbą išmanantis specialistas, kadangi kūne turime daug taškų, kuriuos nuspaudus galima iššaukti priešlaikinį gimdymą, gimdos susitraukimus. Todėl, norinčios nėštumo metu gauti tikrai kokybišką ir saugų masažą, turėtų kreiptis į specialią kvalifikaciją įgijusį masažistą. Tokių, bent po vieną, galima rasti visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

SPA Kaunas tokį masažų tipą siūlo „Saulėja SPA“ ir „Cocos grožio klubas“. Pastarajame atliekami harmonijos ritualai moterims.

Tad jei būsimoji mama jaučiasi pakankamai gerai, masažas – įprasta praktika, lengvinanti įvairius simptomus. Žinoma, jei visgi, turite kokių kontraindikacijų, šį SPA ritualą reikėtų aptarti su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju.

Kuo nėščiosios masažas naudingas?

Masažas pagerina skysčių judėjimą kūne tarp apatinės ir viršutinės kūno dalių, atsipalaiduoja ir tuo pat metu išlaiko raumenų tonusą, paruošia moters kūną gimdymui, ramina jos nervų sistemą, padidina endorfinų ir serotoninų išsiskyrimą, kurie savo ruožtu įsiskverbia į placentą ir padeda nuraminti vaisių.

Tokį masažą SPA Klaipėdoje atlieka „Amadėja SPA“ bei Ingos Gruzdienės medicinos centras. Įprastai masažas truka 40-60 minučių. Jo metu gulima ant šono, ant specialaus gulto, skirto nėščiai moteriai.

Sostinėje nėščiųjų masažai atliekami „Gandro lizdas“, „Sanus centre“, „Tailando masažai“ bei „Azia SPA Vilnius“. Visgi, būtent „Gandro lizdas“ specializuojasi į tokio tipo masažus. Tad čia dirbantys specialistai puikiai atpalaiduoja kūną, sumažina nugaros, kaklo, pečių skausmus, kojų tinimą, spazmus. Šiame centre atliekami net keli skirtingi masažai: tik nugaros, tik kojų ir viso kūno.

Kaip iš masažo išgauti maksimalią naudą?

Visų pirma, masažo metu reikėtų kiek įmanoma, atpalaiduoti smegenis ir nustoti galvoti apie įvairias problemas, baimes ir kt. Taip pat jokiais būdais nemąstykite apie savo šiuo metu pakitusį kūną: „ką pagalvos masažistas“, „kiek daug strijų“, „kokia aš stora“ ir t. t. Jūs šiuo metu esate pati gražiausia, o geras masažo meistras niekuomet nesmerks Jūsų kūno formų. Specialistų tikslas – padėti Jums jaustis geriau, o ne smerkti.

Taip pat, prieš masažą gerkite daug vandens. To nepamirškite daryti ir po procedūros! Nėštumo metu moteriai reikia gerti daug skysčių, tad prieš masažą išgerkite bent keletą stiklinių vandens, o po procedūros taip pat paprašykite stiklinės.