Pooperacinis periodas: kaip save apsaugoti?

2018-01-30 | Ligos.lt

Skirtingos operacijos reikalauja ir skirtingo dėmesio. Kol vienoms reikia jo kuo daugiau, kad žaizda tinkamai užgytų ir rezultatas būtų toks apie kokį svajojote, tuo tarpu kitoms nereikia beveik jokios priežiūros, kadangi jos labai puikiai ir pačios susitvarko su atsiradusia žaizda. Bet kuriuo atveju, plastinės operacijos reikalauja dėmesio, todėl labai svarbu laikytis chirurgo patarimų, kaip prižiūrėti žaizdą, kad ir puikiai gytų ir žmogus atrodytų taip, kaip ir svajojo.

Plastinės operacijos yra galimybė pakoreguoti save ne tik kokybiškai, tačiau to pačiu ir gana pigiai, greitai ir, svarbiausia, saugiai. Žinoma, tam reikia pasirinkti gerus profesionalus, kurie yra pasiruošę patenkinti jūsų poreikius.

Pateikiame kelis universalius patarimus, kurie tinka bet kokio tipo pochirurginei procedūrai. Visgi, dėl detalesnės priežiūros, kuri svarbi būtent jūsų atveju, siūlome pasitarti su savo gydytoju. Ir tuo pačiu būtinai naudotis jos rekomendacijomis.

• Pirmiausia siūlome nešlapinti tos žaizdelis, kuris atsiras po operacijos. Žinoma, kai kuriais atvejais tikrai gali reikėti šiek tiek apvalyti žaizdą, tačiau nesiūlome maudytis vonioje, kadangi nuo kūno nuplaukiančios bakterijos gali pakenkti.
• Taip pat reikėtų neiti į sauną bei pirtis. Negalima to daryti po bet kokio tipo procedūros.
• Tuo pačiu siūlome nepamiršti, kad tiesioginiai saulės spinduliai dažniausiai nebūna geras dalykas. Lygiai taip pat kaip ir soliariumas, kuriame lankytis reikia saikingai bet kuriuo atveju.
• Tuo pačiu reikia į savo mitybą įtraukti kuo daugiau sveikų maisto produktų, kuri turi kuo daugiau vitaminų. Kuo maistas bus sveikesnis - tuo žaizda paprasčiausiai greičiau gis.
• Taip pat reikėtų nesportuoti. Dėl fizinio aktyvumo siūlome pasitarti su chirurgu, kuris pasakys, kada galima pradėti aktyviau judėti.

Plastinės operacijos leis atrodyti taip, kaip labiausiai norėjote. Tačiau svarbiausia skirti laiko sau ir pooperaciniam laikotarpiui. Tokiu atveju pavyks atrodyti taip, kaip visą laiką svajojote.