Spuogų (aknės) gydymas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai

2019-03-18 | Ligos.lt

Aknė – paprastieji spuogai, viena nemaloniausių odos problemų, kurios kankina įvairaus amžiaus žmones. Dažniausia aknė pasireiškia paauglystėje, keičiantis hormonams, tačiau gali atsirasti ir vyresniame amžiuje. Anksčiau buvo manoma, kad aknė nepagydoma ir tai yra odos susirgimas, su kuriuo kankintis teks visą gyvenimą. Spuoguota veido oda labai dažnai sukelia nepasitikėjimą savimi bei nuolatinį stresą. Todėl šiuolaikinės medicinos pasiekimai jau siūlo galimybę efektyviai išspręsti ir aknės problemą. Efektyviausias būdas ją įveikti - spuogų gydymas lazeriu. Ką apie jį reikėtų žinoti? Į dažniausiai užduodamus klausimus atsako „Sapiegos klinikos“ gydytojai dermatologai.

 

Kodėl atsiranda aknė?

Labai dažnai pacientai atvyksta apie aknę prisiklausę įvairiausių mitų ir legendų, kurios dažai nėra tiesa. Pavyzdžiui, nemažai žmonių iki šiol mano, kad aknę sukelia per dažnas šokolado ir bandelių valgymas. Tačiau iš tiesų aknės atsiradimą lemia daug daugiau veiksnių.

 

Viena dažniausių priežasčių aknei atsirasti – suaktyvėjusios odos riebalų liaukos. Tai ypač dažnai pasireiškia bręstant, kai riebalinės ląstelės ima gamintis per greitai ir vyksta hormonų pokyčiai. Šiuos procesus paskatina stresas, įtampa ir neigiamos emocijos, o tai taip pat paspartina spuogų atsiradimą.

 

Aknė atsiranda tuomet, kai riebalų ląstelės susikaupia vienoje vietoje ir ima jungtis tarpusavyje, taip užkimšdamos odos poras. Kai ant odos pamatote baltos ar juodos spalvos inkštirus, tai ir yra šie kamščiai. Taip susikuria sąlygos greitai plisti bakterijoms ir infekcijai atsirasti.

 

Spuogų atsiradimą taip pat skatina ir atvejai, kai žmogaus organizme sutrinka hormonai. Pavyzdžiui, mėnesinių ar nėštumo metu. Hormoninius pokyčius gali sukelti ir kontraceptinės tabletės, netinkamos kosmetikos priemonės, nepakankama odos priežiūra.

                     

Tai dažniausi veiksniai, nulemiantys aknės atsiradimą bet kuriuo amžiaus laikotarpiu. Skirtingiems žmonėms aknė taip pat gali pasireikšti skirtingai. Vienus ji kankina lengvesne, kitus sudėtingesne forma. Priklausomai nuo to, kokia yra aknės forma, kaip greitai spuogai dauginasi, priklauso ir reikalingas gydymas. Apie jį reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu, pirmojo vizito metu ir tik tuomet planuoti aknės gydymą lazeriu.

 

Kaip atliekamas aknės šalinimas lazeriu?

Specialistai dažnai išgirsta įvairių liaudies metodų, kaip namų sąlygomis žmonės bando kovoti su akne. Deja, dažniausiai visos priemonės būna bevaisės, o kartais aknė netgi dar labiau išsiplečia. Todėl dermatologai įspėja aknę gydyti reikia atsakingai su gydytojų pagalba. Ilgalaikiam rezultatui pasiekti - dažnai skiriamas kompleksinis spuogų gydymas, apimantis ir inovatyviausius gydymo metodus, tokiu kaip lazerio procedūros.

 Priklausomai nuo gydomos srities, aknės gydymas lazeriu užtrunka nuo kelių iki keliasdešimties minučių. Tai neskausminga procedūra, kurios metu lazerio spindulys prasiskverbia kelių milimetrų odos gylį. Jame lazeris sunaikina aknės bakterijas, išskaido susidariusias kolonijas. Procedūros metu sunaikinamos riebalų liaukos, kurios paveikiamos lazerio siunčiama šilumos banga. Tai užtikrina, kad gydymo efektas būtų matyti iš karto, o procedūros rezultatai būtų ilgalaikiai.

 Kada verta rinktis lazerio procedūras?

Gydytojų dermatologų rankose lazeris – efektyvus ginklas prieš aknę. Svarbu tai, kad šis aknės gydymas lazeriu gali būti taikomas įvairiems pacientams, nepriklausomai nuo jų lyties ar amžiaus. Šiandien lazeris – ypač puikus sprendimas norint išsigydyti spuoguotą veidą odą visam laikui. Paprastai, aknės gydymas lazeriu susideda iš 3-5 procedūrų kurso, kurias reikia atlikti specialiu intervalu vieno mėnesio laikotarpyje. Gydymo metu svarbu laikytis visų gydytojo nurodymų, t.y. vengti ultravioletinių spindulių, naudoti apsauginius kremus, naudoti gydomuosius tepalus.

 

Paruošė Sapiegos klinika


Tel.: +370 655 50200 
El. paštas: info@sapiegosklinika.lt
V. Grybo g. 17,  LT 10318, Vilnius

DARBO LAIKAS
I - V    10:00 - 19:00
VI       10:00 - 15:00
VII       nedirbame