Teisingas inhaliatoriaus naudojimas garantuoja efektyvumą!

2018-08-01 | Ligos.lt

„Gydantis kvėpavimas“ – taip daugelis apibūdina inhaliacijas, kurios padeda ne tik išgydyti tam tikras kvėpavimo takų ligas, tačiau ir pagerinti savijautą, sustiprinti imuninę sistemą. Kvėpavimo takams inhaliatorius yra tarsi vitaminas, kuris neatsiejamas ne tik nuo problemos naikinimo, tačiau ir profilaktikos. Visgi, inhaliatoriaus turėjimas namuose nereiškia, kad gebate tinkamai juo naudotis.

Perkant internetu, pavyzdžiui https://biomed.lt/lt/21-inhaliatoriai, kartu gausite ir naudojimo instrukciją. Natūralu, kad pirmą kartą atliekant inhaliacijas gali ne visiškai pavykti. Keli patarimai, kuriuos atskleidė medikai, padės net ir pačias pirmas inhaliacijas atlikti sėkmingai.

1. Tiek kosuliui gydyti, tiek slogai, tiek profilaktikai, inhaliacijos atliekamos po valgio. Visgi, nerekomenduojama laukti ilgiau nei 1 valandą.

2. Inhaliacijos – procedūra, tad kaip ir visos kitos procedūros – jai atlikti reikia susikaupimo. Negalima pradėti, nebaigti, šiek tiek įpurkšti ir palaukus kažkiek laiko kartoti procesą. Svarbu – sistemingumas.

3. Atrodo smulkmena, tačiau norint, kad inhaliacijos būtų atliktos tvarkingai – rekomenduojame apsirengti kuo laisvesnius drabužius, kad jie Jūsų nevaržytų. Ne tik tokiu atveju, kai inhaliacijas atliekate pats, tačiau ir tada, kai jomis pasirūpina kitas žmogus. Patogi apranga – sėkminga procedūra.

4. Nors inhaliacijos yra visiškai natūrali priemonė, tačiau po jos rekomenduojame bent jau 30 minučių ramiai pagulėti, nesiblaškyti, o kai kurie medikai tikina, kad geriau net ir nekalbėti. Pasidarykite mažą pertrauką ir ilsėkitės. Arba atlikite inhaliacijas prieš miegą.

5. Prieš naudodami inhaliatorių – smarkiai jį supurtykite. Kompresoriniai inhaliatoriai – ypač paprastai valdomi, nereikalauja specialių žinių.

6. Procedūros metus įranga turi būti laikoma vertikalioje pozicijoje. Tik tokiu atveju purškiami vaistai arba eterinis aliejus pasieks probleminę vietą.

7. Jeigu norite atlikti kelias inhaliacijas, tokiu atveju baigus pirmą – vertikalioje precizijoje laikomą prietaisą palaikykite minutę. Tuomet – procedūra kartojama.

8. Jeigu naudojate eterinius aliejus ir nepavyko iš pirmo karto pataikyti – nieko blogo, pakartokite. Štai su vaistais kiek sudėtingiau, tad naudinga pasitarti su gydytoju arba vaistininku dėl galimo vaistų perdozavimo. Ypač tokiu atveju, kai jie labai stiprūs.

Inhaliatoriai dažniausiai naudojami esant ūmioms sveikatos problemoms. Visgi, gydytojai juos labai rekomenduoja kaip profilaktinę priemonę, kuri gali padėti užkirsti kelią ligoms. Jeigu naudojate inhaliacijas ir jau porą dienų kosulys nemažėja, temperatūra kyla ir žmogus blogai jaučiasi – kuo skubiau keliaukite pas gydytoją, kadangi inhaliacijos gali būti tik kaip pagalbinė, tačiau ne pagrindinė priemonė.