Užsilikusi placenta ir membranos be kraujavimo

Ligos aprašymas
Gydytojai
Straipsniai

Anatomija

Užsilikusi placenta ir membranos be kraujavimo yra būklė, susijusi su reprodukcinės sistemos anatomija, ypač su gimda ir placenta. Gimda yra organas, kuriame vystosi vaisius, o placenta yra laikinas organas, kuris jungia motiną ir vaisių, leidžiantis mainytis maisto medžiagoms, deguoniui ir atliekoms. Kai placenta neišsiskiria po gimdymo, ji gali sukelti įvairių komplikacijų, paveikdama gimdos sieneles ir galimai sukelti infekcijas ar kraujavimą.

Ligos aprašymas

Užsilikusi placenta ir membranos be kraujavimo yra būklė, kai placenta ir jos membranos lieka gimdoje po gimdymo. Tai gali sukelti rimtų sveikatos problemų, nes užsilikusi placenta gali sukelti uždegimą, infekcijas ir netgi kraujo krešėjimo problemas. Ši liga yra svarbi, nes ji gali paveikti moters sveikatą ir reikalauti medicininio įsikišimo, kad būtų išvengta rimtų komplikacijų.

Ligos priežastis

Pagrindinės užsilikusios placentos priežastys apima nepakankamą placentos atsiskyrimą nuo gimdos po gimdymo, anksčiau buvusias placentos problemas, tokias kaip placentos previa, ir moters amžių. Taip pat gali turėti įtakos kai kurios medicininės būklės, tokios kaip diabetas ar hipertenzija, kurios gali apsunkinti placentos atsiskyrimą. Be to, moterims, kurios patyrė keletą nėštumų ar cesarinių pjūvių, rizika susirgti šia liga gali būti didesnė.

Rizikos faktoriai

  • Moters amžius – vyresnės moterys dažniau susiduria su užsilikusia placenta.
  • Ankstesni nėštumai – moterims, kurios jau turėjo kelis nėštumus, rizika didėja.
  • Medicininės būklės – tokios kaip diabetas ar hipertenzija gali padidinti komplikacijų riziką.
  • Placentos previa – ši būklė, kai placenta yra žemai gimdoje, gali apsunkinti placentos atsiskyrimą.

Simptomai

  • Pagrindiniai simptomai gali būti skausmas pilvo apačioje, karščiavimas, nemalonus kvapas iš makšties, nuovargis ir kraujavimas, nors šiuo atveju gali nebūti matomo kraujavimo. Kai kuriais atvejais simptomai gali būti lengvi, tačiau kai kuriais atvejais gali pasireikšti sunkūs simptomai, reikalaujantys skubios medicininės pagalbos.

Diagnostika

Užsilikusi placenta diagnozuojama naudojant ultragarsinius tyrimus, kurie leidžia matyti, ar placenta vis dar yra gimdoje. Gydytojai gali taip pat atlikti kraujo tyrimus, kad įvertintų uždegiminių procesų buvimą organizme. Kartais gali prireikti atlikti ir kitus tyrimus, pavyzdžiui, magnetinio rezonanso tomografiją, kad būtų gautas išsamesnis vaizdas.

Gydymas

Gydymas užsilikusiai placentai gali apimti tiek medicininius, tiek nemedicininius sprendimus. Dažnai gydytojai rekomenduoja placentos pašalinimą chirurginiu būdu, jei ji nesiskiria natūraliai. Be to, gali būti skiriami antibiotikai, kad būtų išvengta infekcijų. Kai kuriais atvejais, jei komplikacijų nėra, galima stebėti būklę, tačiau tai reikalauja nuolatinio medicininio stebėjimo. Naujoviškos terapijos galimybės, tokios kaip minimaliai invazinės procedūros, taip pat gali būti svarstomos, priklausomai nuo situacijos sudėtingumo.

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka | Vilniaus Universitetas |Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Žymos
granuliomatozė
infekcija
infekcijos
insultas
karščiavimas
kavasaki
kraujavimas
ligos
membrana
placentos
sarkoidozė
sindromas
skystis
uždegimas
vaistai
vargina
virusai

Rašyti komentarą