Patarimai, kai sergama divertikulioze

Dieta
Susijusios ligos

Kišenės atsiranda dėl padidėjusio spaudimo į storosios žarnos vidinę sienelę, nuolat esant vidurių užkietėjimui bei vartojant maistą su mažu maistinių skaidulų kiekiu. Savaime divertikulai nėra laikomi patologiniu reiškiniu, bet nuolat vartojant mažai ląstelienos, gali prasidėti uždegimas, atsirasti paburkimas ir infekcija. Kiti divertikulito požymiai: skausmas, viduriavimas ir / arba vidurių užkietėjimas, kraujavimas, abscesai ir gresianti žarnos perforacija. Ūminis divertikulitas gydomas antibiotikais, o sunkiais atvejais taikomas chirurginis gydymas. Pasveikus ligos pasikartojimus galima sumažinti valgant maisto, kuriame daugiau skaidulų, ir geriant pakankamai skysčių.

Šaltinis | Dietinis gydymas bendrojoje praktikoje | Gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė

Komentarai

2024-08-06 | Dalia
Prieš savaitę mamai buvo gausus kraujavimas iš išeinamosios angos. Kolonoskopijos metu nustatytas divertikulitas. 5 dienas praleido ligoninėje, 3 kartus per dieną lašino lašelines. Kraujo tyrimai blogi, ankologijos nera, didelis antsvoris, dažnai užkietėję viduriai. Ką galima valgyti?
2024-06-01 | Rita.
Parašykit ko negalima valgyti.visiškai negalima sergant diverkulitu
2024-03-18 | Birutė Zemguliene
Sveiki norėčiau pasikonsultuoti dėl divertikulitu gydymo ar būtų galima susisiekti su jumis
2024-03-15 | Birutė Zemguliene
Sveiki man pripažinta, storosios žarnos divertikulize kolkas koki gydymo nėra priskirta pas gastroenterologe sunku patekti turiu laukti etalono iki balandžio pabaigos. Savijautą nekokia skausmas kairiame šone apatinėje pilvo dalyje. Kartais būna kad už kietėja viduriai bet stengiuosi gerti daug skysčių. Pilvo pūtimas būna, deginimas pilvo bei nugaros srityje. Darė sigmoskopija be nejautrus tad nepadarė viso tyrimų nes spazmavo žarnynas ir nežmoniškai skausmai buvo įėjo tik 60 cm ir pamatė šią ligą o kas ten toliau tai visiškai neaišku.

Rašyti komentarą