Kaklo suspaudimas

Ligos aprašymas
Gydytojai
Simptomai
Straipsniai

Anatomija

Kaklo suspaudimas yra būklė, susijusi su kaklo struktūromis, įskaitant slankstelius, nervus, raumenis ir kraujagysles. Kaklas sudarytas iš septynių slankstelių, kurie palaiko galvą ir leidžia judėti. Kaklo stuburo kanalas apima nugaros smegenis, o šalia jo yra nervų šaknys, kurios išeina iš stuburo ir inervuoja viršutinę kūno dalį. Suspaudus šias struktūras, gali kilti įvairių neurologinių ir fizinių sutrikimų, todėl kaklo suspaudimas gali turėti rimtų pasekmių organizmui.

Ligos aprašymas

Kaklo suspaudimas yra būklė, kai kaklo struktūros, tokios kaip slanksteliai, raumenys ar kiti audiniai, daro spaudimą nervams ar kraujagyslėms. Tai gali sukelti skausmą, tirpimą, silpnumą ar net motorikos sutrikimus. Ši liga yra svarbi, nes ji gali paveikti žmogaus gyvenimo kokybę, sumažinti judrumą ir sukelti ilgalaikes komplikacijas, jei nebus laiku diagnozuota ir gydoma.

Ligos priežastis

Kaklo suspaudimo priežastys gali būti įvairios, įskaitant traumą, degeneracines ligas, tokias kaip osteoartritas, arba netinkamą laikyseną. Be to, kaklo diskų išvaržos, stuburo stenozė ir navikai taip pat gali sukelti šią būklę. Mechanizmai, sukeliančios kaklo suspaudimą, dažnai apima slankstelių poslinkį, uždegiminius procesus ar kaulų augimą, kuris gali sumažinti erdvę nervams ir kraujagyslėms.

Rizikos faktoriai

  • Pernelyg didelis fizinis krūvis – gali sukelti kaklo raumenų pertempimą ir sužalojimus.
  • Amžius – vyresni žmonės dažnai patiria degeneracinius pokyčius kaklo srityje.
  • Neteisinga laikysena – ilgalaikis sėdėjimas prie kompiuterio ar neteisinga miego pozicija gali prisidėti prie kaklo problemų.
  • Traumos – sporto ar autoavarijų metu patirtos traumos gali sukelti kaklo suspaudimą.

Simptomai

  • Pagrindiniai simptomai gali būti kaklo skausmas, kuris gali plisti į pečius ir rankas. Taip pat gali pasireikšti tirpimas, dilgčiojimas ar silpnumas rankose. Kai kuriais atvejais gali pasireikšti galvos svaigimas ar pusiausvyros problemos. Sunkiomis situacijomis gali pasireikšti motorikos sutrikimai, kurie gali paveikti kasdieninę veiklą.

Diagnostika

Kaklo suspaudimo diagnostika paprastai prasideda nuo klinikinio tyrimo, kurio metu gydytojas vertina paciento simptomus ir fizinę būklę. Dažnai atliekami vaizdiniai tyrimai, tokie kaip rentgeno nuotraukos, kompiuterinė tomografija (KT) arba magnetinio rezonanso tomografija (MRT), kad būtų galima įvertinti kaklo struktūras ir nustatyti galimas problemas.

Gydymas

Kaklo suspaudimo gydymo galimybės gali būti įvairios. Priklausomai nuo ligos sunkumo, gydymas gali apimti konservatyvius metodus, tokius kaip fizioterapija, skausmą malšinantys vaistai, priešuždegiminiai preparatai ir kaklo ortozės. Jei simptomai nepagerėja, gali prireikti chirurginės intervencijos, kad būtų atlaisvintas suspaustas nervas ar atkurtas normalus kaklo struktūrų funkcionavimas. Naujausios terapijos galimybės apima minimaliai invazines procedūras, tokias kaip epidurinės injekcijos ar endoskopinės chirurginės technikos.

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka | Vilniaus Universitetas |Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Žymos
angina
diabetas
dusulys
gydymas
infekcija
inkstai
insultas
karščiavimas
kraujavimas
kvėpavimas
ligoms
ligos
paburkimas
pūslės
skausmas
šlapimas
šlapimtakis
šlapinimasis
šlaplė
vargina

Rašyti komentarą