Kiti jungiamojo ir kitų minkštųjų audinių gerybiniai navikai

Ligos aprašymas
Gydytojai
Straipsniai

Anatomija

Kiti jungiamojo ir kitų minkštųjų audinių gerybiniai navikai dažniausiai atsiranda jungiamajame audinyje, kuris yra plačiai paplitęs visame žmogaus organizme. Jungiamasis audinys apima raumenis, riebalus, kraujagysles, nervus ir odą. Šie navikai gali susidaryti bet kurioje kūno dalyje, įskaitant galūnes, liemenį ir net vidaus organus. Paveikti audiniai gali turėti įtakos funkcionalumui, priklausomai nuo naviko vietos ir dydžio.

Ligos aprašymas

Kiti jungiamojo ir kitų minkštųjų audinių gerybiniai navikai yra ne piktybiniai augliai, kurie gali susidaryti iš įvairių tipų audinių, įskaitant riebalinį, raumeninį, nervinį ir kitus minkštuosius audinius. Šie navikai dažnai auga lėtai ir gali būti asimptominiai, tačiau kai kuriais atvejais jie gali sukelti skausmą ar diskomfortą. Svarbu atskirti šiuos navikus nuo piktybinių, nes gerybiniai navikai paprastai neplinta į kitus organus ir gali būti sėkmingai pašalinti chirurginiu būdu.

Ligos priežastis

Pagrindinės gerybinių navikų priežastys nėra visiškai aiškios, tačiau manoma, kad genetiniai veiksniai, hormoniniai pokyčiai ir aplinkos veiksniai gali turėti įtakos jų vystymuisi. Kaip ir daugelio kitų ligų atveju, rizikos veiksniai gali apimti ilgalaikį stresą, traumų poveikį ir kai kurias lėtines ligas.

Rizikos faktoriai

  • Amžius: vyresnio amžiaus žmonės dažniau susiduria su gerybiniais navikais.
  • Genetika: šeimyninė anamnezė gali padidinti riziką vystytis šiems navikams.
  • Aplinkos veiksniai: chemikalai ir radiacija gali prisidėti prie navikų formavimosi.
  • Traumos: ankstesnės traumos gali sukelti audinių pokyčius, kurie skatina navikų augimą.

Simptomai

  • Pagrindiniai simptomai gali būti skausmas, patinimas ir diskomfortas toje vietoje, kur yra navikas. Kai kurie navikai gali būti asimptominiai ir aptinkami atsitiktinai per tyrimus. Didesni navikai gali sukelti spaudimą aplinkiniams organams, sukeldami papildomų simptomų, tokių kaip sunkumas judėti arba funkcionalumo praradimas.

Diagnostika

Ši liga diagnozuojama remiantis klinikiniais tyrimais, vaizdavimo metodais, tokiais kaip ultragarsas, kompiuterinė tomografija (KT) ar magnetinio rezonanso tomografija (MRT). Kartais gali prireikti biopsijos, kad būtų galima tiksliai nustatyti naviko pobūdį. Diagnostikos procesas gali apimti ir laboratorinius kraujo tyrimus, kurie padeda įvertinti bendrą paciento sveikatos būklę.

Gydymas

Gydymo galimybės priklauso nuo naviko tipo, dydžio ir vietos. Dažniausiai taikomas chirurginis gydymas, kurio metu navikas pašalinamas. Jei navikas yra mažas ir nesukelia simptomų, gali būti rekomenduojama stebėti jo augimą. Be chirurginio gydymo, kai kuriais atvejais gali būti taikomos radioterapijos ar medikamentinės terapijos galimybės, ypač jei yra rizika, kad navikas gali tapti piktybiniu. Naujausios terapijos galimybės apima imunoterapiją, kuri gali padėti organizmui kovoti su navikais.

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka | Vilniaus Universitetas |Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Žymos
alergija
alergijos
angina
arteritas
bakterijos
bėrimas
blauzdos
depresija
diabetas
diagnostika
dieta
dismenorėjos
dispepsija
dusulys
erekcijos
fibroadenomatozė
fibrozė
gamyba
granuliomatozė
gydymas
gyvūnai
imunodeficitas
infarktas
infekcija
infekcijos
infiltracija
inhibitoriai
inkstai
insultas
kapsulės
karščiavimas
kavasaki
klinika
komplikacijos
kosulys
kraujavimas
kraujospūdis
kraujotaka
kvėpavimas
ląstelės
liaukos
ligoms
ligonis
ligos
lipoma
lipomos
medikamentai
medikamentinis
mėnesinės
miegas
mioma
miomos
mišria
navikai
navikas
nefritas
nekrozė
nemiga
nerimas
nutukimas
paaugliams
paburkimas
pacientas
pažeidimai
pažeidimas
plazmos
pratimai
priklausomybė
procedūros
pūslės
riešutai
sergamumas
sergantiesiems
sindromas
skausmas
skystis
šlapimas
šlapimtakis
šlapinimasis
šlaplė
šlubavimas
spuogai
sutrikimai
tabletės
terapija
tyrimas
uždegimas
vaistai
vargina
varpos
venos
vėžys
virusai
virusas
vyrams
žvynelinė

Rašyti komentarą