Kitos ausies ligos, neklasifikuojamos kitur

Ligos aprašymas
Gydytojai

Anatomija

Liga „Kitos ausies ligos, neklasifikuojamos kitur” apima įvairias ausies struktūras, įskaitant išorinę, vidurinę ir vidinę ausį. Ausis yra sudaryta iš trijų pagrindinių dalių: išorinės ausies, kurią sudaro ausies kaušeliai ir ausies kanalas; vidurinės ausies, kurioje yra ausies būgnas ir keturi mažyčiai kauliukai (malleus, incus, stapes); bei vidinės ausies, kurioje yra cochlea ir vestibuliniai aparatai, atsakingi už pusiausvyrą. Šios struktūros yra glaudžiai susijusios su klausos ir pusiausvyros funkcijomis, todėl bet kokie pažeidimai gali turėti didelę įtaką šiems procesams.

Ligos aprašymas

Ligos priežastis

Pagrindinės šios ligos priežastys gali būti įvairios. Viena iš dažniausių priežasčių yra infekcija, kuri gali sukelti uždegimą ausyje. Be to, traumos, alerginės reakcijos, genetiniai veiksniai ir netgi tam tikri vaistai gali prisidėti prie ausies ligų vystymosi. Kai kurie mechanizmai, kaip pavyzdžiui, eustachijaus vamzdelio disfunkcija, gali sukelti slėgio pokyčius ir skysčių kaupimąsi vidurinėje ausyje, kas gali sukelti komplikacijas.

Rizikos faktoriai

  • Amžius: vyresni žmonės dažnai patiria ausies ligas dėl senėjimo procesų.
  • Alergijos: žmonės, turintys alergijų, dažniau serga ausies uždegimais.
  • Infekcijos: dažnos kvėpavimo takų infekcijos gali sukelti ausies ligas.
  • Traumos: fiziniai pažeidimai gali paveikti ausies struktūras ir sukelti ligas.

Simptomai

  • Pagrindiniai ligos simptomai gali apimti ausų skausmą, niežėjimą, išskyras iš ausies, klausos praradimą, galvos svaigimą ir pusiausvyros problemas. Simptomai gali svyruoti nuo lengvų iki sunkių, priklausomai nuo ligos sunkumo ir pobūdžio.

Diagnostika

Diagnostika apima išsamų paciento istorijos tyrimą ir fizinį tyrimą. Gydytojas gali atlikti otoskopiją, kad įvertintų ausies būgną ir vidurinę ausį. Taip pat gali būti taikomi audiologiniai tyrimai, siekiant įvertinti klausos funkciją, bei vaizdiniai tyrimai, tokie kaip MRT ar CT, norint nustatyti galimus struktūrinius pažeidimus.

Gydymas

Gydymo galimybės priklauso nuo ligos tipo ir sunkumo. Tai gali apimti antibiotikų vartojimą, jei liga yra infekcinio pobūdžio, arba priešuždegiminius vaistus, siekiant sumažinti uždegimą. Kai kuriais atvejais gali prireikti chirurginės intervencijos, pavyzdžiui, jei yra navikas ar rimti struktūriniai pažeidimai. Be to, nemedicininiai gydymo metodai, tokie kaip fizioterapija ar klausos aparatai, gali padėti pagerinti gyvenimo kokybę pacientams, kuriems pasireiškia klausos praradimas.

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka | Vilniaus Universitetas |Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Žymos
alergijos
arteritas
ausis
diagnostika
granuliomatozė
infekcija
infekcijos
insultas
karščiavimas
kavasaki
kosulys
kvėpavimas
ligos
paburkimas
pacientas
sindromas
tuberkuliozė
uždegimas
vaistai
vargina
virusai

Rašyti komentarą