Kitos širdies aritmijos

Ligos aprašymas
Dietos
Gydytojai
Simptomai
Straipsniai

Anatomija

Kitos širdies aritmijos yra susijusios su širdies anatomija, ypač su širdies raumens, elektrinės sistemos ir širdies vožtuvų struktūromis. Širdis susideda iš keturių kamerų: dviejų prieširdžių ir dviejų skilvelių, kurie tarpusavyje bendrauja per vožtuvus. Širdies elektrinė sistema, įskaitant sinusinį mazgą, atrioventrikulinį mazgą ir His pluoštą, kontroliuoja širdies plakimo ritmą. Bet kokie pokyčiai šiose struktūrose gali sukelti aritmijas, kurios gali pasireikšti kaip per greitas, per lėtas arba nereguliarus širdies plakimas.

Ligos aprašymas

Kitos širdies aritmijos apima įvairias širdies ritmo sutrikimų formas, kurios nėra klasifikuojamos kaip įprasti tachikardijos ar bradikardijos atvejai. Tai gali apimti sąlygas, tokias kaip ekstrasistolės, fibriliacija ar flutteris. Šios aritmijos gali sukelti širdies nepakankamumą, insultą ar net mirtį, todėl jų diagnostika ir gydymas yra itin svarbūs. Kitos širdies aritmijos gali būti laikomos tiek lengvomis, tiek gyvybei pavojingomis, priklausomai nuo jų pobūdžio ir paciento sveikatos būklės.

Ligos priežastis

Pagrindinės šios ligos priežastys gali būti įvairios. Dažniausiai tai yra širdies ligos, tokios kaip koronarinė arterinė liga, širdies raumens uždegimas ar širdies vožtuvų ligos. Taip pat gali turėti įtakos elektrolitų disbalansas organizme, pavyzdžiui, kalio ar magnio trūkumas. Be to, tam tikri vaistai, alkoholio vartojimas, stresas ir kitos ligos, pavyzdžiui, hipertenzija, gali sukelti aritmijas.

Rizikos faktoriai

  • Širdies ligos – koronarinė arterinė liga, širdies nepakankamumas, širdies vožtuvų patologijos gali padidinti aritmijų riziką.
  • Amžius – vyresni žmonės dažniau patiria širdies ritmo sutrikimus.
  • Diabetas – šios ligos buvimas gali paveikti širdies sveikatą ir padidinti aritmijų tikimybę.
  • Rūkymas – tabako vartojimas yra susijęs su širdies ligomis ir aritmijomis.
  • Stresas ir emocinė įtampa – gali sukelti širdies ritmo pokyčius.

Simptomai

  • Pagrindiniai simptomai gali apimti širdies plakimo pagreitėjimą, širdies plakimo sustojimą, dusulį, krūtinės skausmą, galvos svaigimą ar net sąmonės netekimą. Simptomai gali būti lengvi, pavyzdžiui, trumpalaikis širdies ritmo sutrikimas, arba sunki, kai pacientas patiria rimtus negalavimus ir reikalauja skubios medicininės pagalbos.

Diagnostika

Kitos širdies aritmijos diagnozuojamos naudojant įvairius tyrimus. Elektrokardiograma (EKG) yra pagrindinis metodas, leidžiantis stebėti širdies elektrinę veiklą ir nustatyti ritmo sutrikimus. Taip pat gali būti naudojami Holterio monitoriai, kurie registruoja širdies ritmą per ilgesnį laikotarpį, arba streso testai, siekiant įvertinti širdies reakciją į fizinį krūvį. Papildomi tyrimai, tokie kaip echokardiograma, gali padėti įvertinti širdies struktūrą ir funkciją.

Gydymas

Kitos širdies aritmijos gydymui gali būti taikomi tiek medicininiai, tiek nemedicininiai metodai. Medicininiu požiūriu, gydytojas gali skirti vaistus, tokius kaip beta blokatoriai, antiaritminiai vaistai arba antikoaguliantai, siekiant kontroliuoti širdies ritmą ir sumažinti komplikacijų riziką. Be to, tam tikrais atvejais gali prireikti invazinių procedūrų, tokių kaip kateterio abliacija arba širdies stimuliatoriaus implantacija. Nemedicininiai sprendimai, tokie kaip gyvenimo būdo keitimas, streso valdymas, sveika mityba ir fizinis aktyvumas, taip pat gali padėti sumažinti aritmijų atsiradimo riziką.

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka | Vilniaus Universitetas |Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Žymos
adrenalinomas
alerginė reakcija
atogrąžų spazminė paraplegija
bakterinė infekcija
fizioterapija
ginekologinė patologija
hematologija
lėtinė leukemija
mieloidinė leukemija
miokarditas
neurodegeneracinės ligos
neurologija
neurologinės ligos
odos liga
paraplegija
reabilitacija
širdies aritmija
širdies ir kraujagyslių ligos

Rašyti komentarą