Kitos varpos ligos

Ligos aprašymas
Gydytojai
Simptomai
Straipsniai

Anatomija

Kitos varpos ligos dažniausiai susijusios su urogenitaline sistema, ypač su varpos struktūromis, tokiomis kaip akytkūniai, varpos oda ir šlaplė. Varpa yra sudaryta iš trijų pagrindinių dalių: šaknelės, kūno ir galvutės. Pagrindinės varpos dalys, tokios kaip akytkūniai, atsakingi už erekciją, gali būti paveiktos įvairių ligų. Dėl to gali sutrikti kraujo tiekimas, nervų funkcija ir audinių struktūra, kas gali sukelti skausmą, disfunkciją ar deformacijas.

Ligos aprašymas

Kitos varpos ligos apima įvairias patologijas, kurios gali paveikti varpą ir su ja susijusias struktūras. Tarp šių ligų yra Peyronie liga, varpos kreivumo sindromas, lytinių organų karpos, infekcijos ir uždegimai. Šios ligos gali turėti įtakos ne tik fizinei sveikatai, bet ir psichologinei gerovei, nes jos gali sukelti diskomfortą, skausmą ir seksualinės funkcijos sutrikimus. Dėl šių priežasčių svarbu atpažinti ir gydyti tokias ligas ankstyvame etape.

Ligos priežastis

Kitos varpos ligos gali būti sukeltos įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, Peyronie liga dažnai atsiranda dėl traumos ar mikroskopinių sužalojimų, kurie sukelia randėjimą ir deformaciją. Lytinių organų karpos dažniausiai sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV), o infekcijos gali būti sukeltos bakterijų, virusų ar grybelių. Be to, genetiniai veiksniai, lėtinės ligos, tokios kaip diabetas, ir gyvenimo būdo pasirinkimai, tokie kaip rūkymas, gali padidinti riziką susirgti šia liga.

Rizikos faktoriai

  • Amžius – vyresni vyrai dažniau susiduria su varpos ligomis.
  • Genetiniai veiksniai – šeimos istorija gali turėti įtakos ligų išsivystymui.
  • Rūkymas – šis įprotis gali pabloginti kraujo apytaką ir sukelti erekcijos sutrikimus.
  • Diabetas – ši liga gali sukelti nervų pažeidimus ir kraujotakos problemas.
  • Infekcijos – lytiniu keliu plintančios infekcijos gali sukelti rimtų komplikacijų.

Simptomai

  • Pagrindiniai simptomai gali apimti skausmą varpoje, jos deformaciją, erekcijos sutrikimus, paraudimą ar patinimą. Lengvi simptomai gali būti diskomfortas, o sunkesni atvejai gali sukelti nuolatinį skausmą ir seksualinės funkcijos praradimą. Taip pat gali pasireikšti niežulys ar išskyros iš šlaplės, esant infekcijoms.

Diagnostika

Diagnozė paprastai prasideda nuo išsamios medicininės istorijos ir fizinio tyrimo. Gydytojas gali atlikti įvairius tyrimus, tokius kaip ultragarsas, kraujo tyrimai arba šlapimo tyrimai, kad nustatytų galimas infekcijas ar kraujotakos problemas. Kartais gali prireikti papildomų tyrimų, tokių kaip MRI, siekiant įvertinti audinių būklę ir nustatyti ligos pobūdį.

Gydymas

Gydymo galimybės priklauso nuo ligos tipo ir sunkumo. Lengvi atvejai gali būti gydomi vaistais, kurie mažina skausmą ar uždegimą. Sunkesniais atvejais gali prireikti chirurginės intervencijos, pavyzdžiui, Peyronie ligos atveju – operacijos, siekiant ištaisyti varpos deformaciją. Be to, naujausios terapijos galimybės, tokios kaip injekcijos su kolagenu ar regeneracinės medicinos metodai, gali padėti atkurti varpos funkciją. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į psichologinę paramą, kuri gali būti teikiama per konsultacijas ar grupes, skirtas vyrams, susidūrusiems su panašiomis problemomis.

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka | Vilniaus Universitetas |Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Žymos
arteritas
diabetas
erekcijos
granuliomatozė
gydymas
infekcija
insultas
karščiavimas
kavasaki
ligos
paburkimas
pūslės
sindromas
skausmas
skystis
šlaplė
uretritas
vargina
varpos
virusai

Rašyti komentarą