Krūtinės skausmas, nepatikslintas

Ligos aprašymas

Anatomija

Krūtinės skausmas, nepatikslintas, yra simptomas, kuris gali būti susijęs su įvairiomis anatomijos struktūromis. Krūtinės sritis apima širdį, plaučius, didžiąsias kraujagysles, stemplę, diafragmą bei krūtinės raumenis ir kaulus. Bet koks diskomfortas šioje srityje gali būti susijęs su širdies ir kraujagyslių sistema, kvėpavimo sistema arba virškinimo traktu. Dėl šios priežasties svarbu atidžiai įvertinti, kurie organai gali būti paveikti, kad būtų galima nustatyti skausmo šaltinį.

Ligos aprašymas

Krūtinės skausmas, nepatikslintas, yra simptomas, kuris gali rodyti įvairias sveikatos problemas, tačiau jo priežastys dažnai lieka neaiškios. Šis skausmas gali būti aštrus, bukas, deginantis arba spaudžiantis, ir gali trukti nuo kelių sekundžių iki kelių valandų. Tai yra svarbi būklė, nes ji gali būti susijusi su gyvybei pavojingomis ligomis, tokiomis kaip širdies priepuolis ar plaučių embolija. Dėl šios priežasties, esant krūtinės skausmui, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Ligos priežastis

Krūtinės skausmo, nepatikslinto, priežastys gali būti labai įvairios. Jos gali apimti širdies problemas, tokias kaip išemine širdies liga, aritmija, širdies raumens uždegimas. Be to, skausmą gali sukelti ir kvėpavimo sistemos sutrikimai, pavyzdžiui, pneumonija ar pleuritas. Virškinimo trakto problemos, tokios kaip gastroezofaginio refliukso liga (GERL) ar pepsinė opa, taip pat gali sukelti krūtinės skausmą. Psichologiniai veiksniai, tokie kaip stresas ar nerimas, taip pat gali prisidėti prie šio simptomo atsiradimo.

Rizikos faktoriai

  • Rizikos faktoriai, susiję su krūtinės skausmu, gali apimti amžių, nes vyresni žmonės dažniau patiria širdies problemas. Rūkymas, nutukimas, fizinis neveiklumas, aukštas kraujospūdis ir diabetas taip pat gali didinti riziką. Be to, šeimos anamnezė, kuri apima širdies ligas, taip pat gali turėti įtakos ligos vystymuisi.

Simptomai

  • Krūtinės skausmo simptomai gali labai skirtis. Lengvi simptomai gali apimti diskomfortą ar lengvą spaudimą krūtinėje, tuo tarpu sunkesni simptomai gali būti stiprus skausmas, kuris gali plisti į rankas, kaklą, žandikaulį ar nugarą. Daugeliu atvejų pacientai gali jausti dusulį, prakaitavimą, pykinimą ar galvos svaigimą. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad skausmas gali pasireikšti įvairiomis formomis ir intensyvumu.

Diagnostika

Krūtinės skausmo diagnozavimas prasideda nuo išsamaus paciento istorijos ir fizinio tyrimo. Gydytojas gali rekomenduoti atlikti elektrokardiogramą (EKG), kraujo tyrimus, krūtinės ląstos rentgeno nuotrauką arba echokardiogramą, kad būtų įvertinta širdies ir kraujagyslių sistema. Jei įtariamos kvėpavimo ar virškinimo problemos, gali būti atlikti papildomi tyrimai, tokie kaip kompiuterinė tomografija (KT) ar gastroskopija.

Gydymas

Krūtinės skausmo gydymas priklauso nuo jo priežasties. Jei skausmas yra susijęs su širdies problemomis, gali būti skiriami vaistai, tokie kaip antitromboziniai vaistai, beta blokatoriai ar statinai. Tokiu atveju gali prireikti ir chirurginių procedūrų, pavyzdžiui, širdies apylankos operacijos. Jei skausmą sukelia kvėpavimo ar virškinimo trakto sutrikimai, gydymas gali apimti antibiotikus, antacidinius vaistus ar kitus specifinius vaistus. Be to, nemedicininiai sprendimai, tokie kaip streso valdymas, fizinė reabilitacija ir sveika gyvensena, gali padėti sumažinti simptomus ir pagerinti bendrą paciento būklę.

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka | Vilniaus Universitetas |Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Žymos
angina
arteritas
dusulys
gydymas
infekcija
insultas
karščiavimas
kosulys
kraujavimas
kvėpavimas
ligonis
ligos
sindromas
skausmas
skystis
terapija
uždegimas
vargina
vėžys
virusai

Rašyti komentarą