Plaučių eozinofilija, neklasifikuojama kitur

Ligos aprašymas
Gydytojai
Simptomai
Straipsniai
Vaistai ligai gydyti

Anatomija

Plaučių eozinofilija, neklasifikuojama kitur, yra liga, kuri paveikia plaučius ir kvėpavimo sistemą. Eozinofilai yra tam tikras baltųjų kraujo kūnelių tipas, kuris dalyvauja organizmo imuniniuose procesuose. Šios ligos atveju eozinofilų skaičius padidėja plaučiuose, o tai gali sukelti uždegimą ir pažeidimus plaučių audiniuose. Dėl to gali sutrikti normalus dujų mainų procesas, o tai paveikia visą organizmo deguonies tiekimą.

Ligos aprašymas

Plaučių eozinofilija, neklasifikuojama kitur, yra reta ir dažnai neaiškaus pobūdžio liga, kuri gali būti susijusi su įvairiomis priežastimis, pavyzdžiui, alerginėmis reakcijomis, infekcijomis ar parazitų užkratais. Ši liga gali sukelti plaučių uždegimą, skysčių kaupimąsi alveolėse ir kitus kvėpavimo sutrikimus. Svarbu atkreipti dėmesį į šią ligą, nes ji gali sukelti rimtų komplikacijų, jei nebus tinkamai diagnozuota ir gydoma.

Ligos priežastis

Pagrindinės plaučių eozinofilijos priežastys gali būti įvairios. Dažniausiai tai yra alerginės reakcijos, kurios gali būti sukeltos įkvėpus alergenų, tokių kaip žiedadulkės, pelėsiai ar namų dulkių erkutės. Taip pat ši liga gali būti susijusi su parazitinėmis infekcijomis, pavyzdžiui, askaridoze, arba su tam tikromis vaistų reakcijomis. Be to, kai kurie aplinkos veiksniai, tokie kaip užterštas oras, gali prisidėti prie eozinofilų padidėjimo plaučiuose.

Rizikos faktoriai

  • Alergijos istorija – asmenys, turintys alergijų, gali būti labiau linkę susirgti šia liga.
  • Parazitų užkratai – gyvenimas vietose, kuriose dažnai pasitaiko parazitų, padidina riziką.
  • Rūkymas – rūkymas gali pabloginti plaučių sveikatą ir prisidėti prie eozinofilų padidėjimo.
  • Užterštas oras – gyvenimas užterštose vietovėse gali padidinti kvėpavimo takų ligų riziką.

Simptomai

  • Pagrindiniai ligos simptomai gali būti: kosulys, dusulys, krūtinės skausmas, karščiavimas, nuovargis ir svorio kritimas. Simptomai gali svyruoti nuo lengvų iki sunkių, priklausomai nuo ligos stadijos ir bendros paciento sveikatos būklės.

Diagnostika

Plaučių eozinofilijos diagnozė paprastai prasideda nuo paciento simptomų ir istorijos įvertinimo. Gydytojas gali rekomenduoti atlikti kraujo tyrimus, kad nustatytų eozinofilų skaičių. Taip pat gali būti atliekami vaizdiniai tyrimai, tokie kaip rentgenograma ar kompiuterinė tomografija, siekiant įvertinti plaučių būklę. Be to, gali būti atliekama bronchoskopija, kad būtų galima paimti plaučių audinio mėginius ir patikrinti uždegimo požymius.

Gydymas

Gydymas plaučių eozinofilijai gali apimti tiek medicininius, tiek nemedicininius sprendimus. Pagrindinis gydymo metodas yra kortikosteroidų vartojimas, kuris padeda sumažinti uždegimą ir eozinofilų skaičių. Taip pat gali būti skiriami antihistamininiai vaistai, jei liga yra susijusi su alergijomis. Be vaistų, svarbu atlikti gyvenimo būdo pokyčius, pavyzdžiui, vengti alergenų ir užterštos aplinkos. Naujausios terapijos galimybės gali apimti biologinius vaistus, kurie veikia specifinius imuninius mechanizmus, tačiau jų taikymas priklauso nuo individualios paciento būklės ir gydytojo rekomendacijų.

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka | Vilniaus Universitetas |Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Žymos
alergija
alergijos
arteritas
diabetas
dusulys
granuliomatozė
gydymas
infekcija
karščiavimas
kavasaki
kosulys
kvėpavimas
ligos
plaučiai
pūslės
sarkoidozė
sindromas
šlapimtakis
šlaplė
terapija
uždegimas

Rašyti komentarą