Tariamasis gimdymas

Ligos aprašymas
Gydytojai
Straipsniai

Anatomija

Tariamasis gimdymas, dar žinomas kaip pseudogimdymas, yra būklė, kai asmuo patiria simptomus, panašius į gimdymą, tačiau realiai nėra nėštumo. Ši liga daugiausia susijusi su reprodukcinės sistemos anatomija, ypač su gimda ir kiaušidėmis. Nors pati gimda ir kiaušidės fiziškai nėra pažeistos, psichologiniai veiksniai gali sukelti fiziologinius pokyčius, kurie imituoja gimdymo procesą. Tai gali apimti raumenų susitraukimus, hormonų svyravimus ir kitus organizmo atsakus, kurie dažniausiai yra susiję su tikru nėštumu ar gimdymu.

Ligos aprašymas

Tariamasis gimdymas yra psichologinė būklė, kuri gali sukelti fizinius simptomus, imituojančius nėštumo ir gimdymo procesą. Asmenys, kenčiantys nuo šios ligos, gali patirti stiprius pilvo skausmus, raumenų susitraukimus, o kartais net ir psichozinius simptomus, tokius kaip haliucinacijos ar kliedesiai, susiję su gimdymu. Ši liga yra svarbi, nes ji gali sukelti didelį psichologinį stresą, socialinę izoliaciją ir netgi kelti grėsmę asmens sveikatai, jei nebus tinkamai diagnozuota ir gydoma.

Ligos priežastis

Pagrindinės tariamojo gimdymo priežastys gali būti psichologinės, emocinės ir socialinės. Dažniausiai tai susiję su giliu noru patirti nėštumą ar gimdymą, kurį gali sukelti ankstesni neigiami patyrimai, pavyzdžiui, persileidimas ar nevaisingumas. Taip pat gali turėti įtakos kultūriniai veiksniai, kurie skatina moteris siekti motinystės. Mechanizmai, lemiantys šią būklę, gali apimti neurocheminius pokyčius smegenyse, kurie sukelia fiziologinius simptomus, imituojančius tikrą nėštumą.

Rizikos faktoriai

  • Psichologinės problemos: Depresija, nerimas ir kitos psichinės ligos gali padidinti riziką susirgti tariamuoju gimdymu.
  • Ankstesni nėštumo sutrikimai: Moterims, kurios patyrė persileidimus ar nevaisingumą, gali būti didesnė rizika patirti šią būklę.
  • Kultūriniai ir socialiniai spaudimai: Socialinė aplinka, kurioje moterys yra skatinamos tapti mamomis, gali daryti įtaką šios ligos vystymuisi.

Simptomai

  • Pagrindiniai simptomai gali apimti: stiprų pilvo skausmą, raumenų spazmus, emocinį nestabilumą, nerimą, haliucinacijas ar kliedesius, susijusius su nėštumu. Simptomai gali svyruoti nuo lengvų iki sunkių, priklausomai nuo individo psichologinės būklės.

Diagnostika

Tariamasis gimdymas diagnozuojamas remiantis klinikiniais simptomais ir paciento istorija. Gydytojai gali atlikti fizinį tyrimą, kad pašalintų kitas galimas fizines ligas, ir gali pasitelkti psichologinius vertinimus, kad suprastų paciento psichinę būklę. Papildomi tyrimai, tokie kaip kraujo tyrimai ar ultragarsiniai tyrimai, gali būti atlikti, kad būtų išvengta klaidingų diagnozių.

Gydymas

Tariamasis gimdymas gali būti gydomas tiek medicininiu, tiek nemedicininiu būdu. Psichoterapija, ypač kognityvinė elgesio terapija, gali padėti pacientams suprasti ir valdyti savo jausmus bei emocijas. Vaistai, tokie kaip antidepresantai ar anxiolytics, gali būti skiriami, jei diagnozuojamos susijusios psichinės ligos. Be to, grupinė terapija ir paramos grupės gali padėti asmenims jaustis mažiau izoliuotiems ir gauti socialinę paramą. Naujausios terapijos galimybės gali apimti holistinius metodus, tokius kaip meditacija ar joga, siekiant sumažinti stresą ir pagerinti psichinę sveikatą.

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka | Vilniaus Universitetas |Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Žymos
abortas
alergijos
angina
arteritas
diagnostika
granuliomatozė
infekcija
insultas
karščiavimas
kavasaki
kosulys
kvėpavimas
mišria
nėštumas
paburkimas
pacientas
sindromas
vaistai
vargina
varpos
virusai

Rašyti komentarą