Dexilant® jau tiekiamas į Lietuvą

2015-06-19 | Ligos.lt

 

Į Lietuvą jau tiekiamas naujas protonų siurblio inhibitorius (PSI ), pagamintas pritaikius inovacinę veikliosios medžiagos išsiskyrimo technologiją: Dexilant® (dekslansoprazolas) yra pirmasis dvigubo uždelsto atpalaidavimom formos PSI gastroezofaginio refliukso ligai gydyti, kuriam suteikta rinkodaros teisė Lietuvoje. Nauja forma veiksmingai kontroliuoja rėmenį visą parą [1]. Dexilant® veiklioji medžiaga dekslansoprazolas išsiskiria dviem nuo pH priklausomomis fazėmis, vaistą galima vartoti neatsižvelgiant į maistą [2, 3]. Pagal savo kasdienius įpročius pacientai Dexilant® gali vartoti bet kuriuo paros laiku, nepaisydami maisto ar valgymo laiko [2, 4]. Gastroezofaginio refliukso liga, kurios simptomai yra skrandžio rūgšties atgalinio patekimo į stemplę sukeliamas skausmingas deginimo pojūtis krūtinėje ar gerklėje, pasireiškia 9–26 proc. Europos populiacijos [5]. Ši liga gali daryti įtaką socialinei gerovei, fizinei ir emocinei savijautai [6], gali sumažinti darbingumą [7]. PSI dabar yra dažniausiai pasirenkami vaistai GER L gydyti [8], jie yra veiksmingesnis už gydymą antacidiniais preparatais ar histamino receptorių antagonistais [9]. Nors PSI labai veiksmingi, gerai toleruojami ir prieinami daugeliui pacientų, vis dar tebėra neišspręstų problemų. 19–44 proc. pacientų išlieka nuolatinių refliukso simptomų [10], nes rinkoje esantys PSI tinkamai nekontroliuoja GER L. Netinkamas su maistu susijęs dozavimas gali paskatinti refliukso simptomus [11]. Dėl šios priežasties dažnai vaisto tenka vartoti du kartus per parą [8]. Įprastinius PSI reikia vartoti prieš valgį, o tokios dozavimo schemos pacientams dažnai būna sunku laikytis [12]. Be to, PSI pusinės eliminacijos iš plazmos laikas yra trumpas, todėl vėlesniu dienos laikotarpiu, kai sintetinami ir aktyvinami nauji siurbliai, veiksminga koncentracija išsilaiko ribotą laiką [11].

 

Kita PSI karta – pažanga gydant refliuksą

Dekslansoprazolas yra pirmasis ir kol kas vienintelis užregistruotas dvigubo uždelsto atpalaidavimo formos PSI . Jis užtikrina 24 valandų rėmens kontrolę daugumai pacientų [1, 4, 13]. Iš dviejų skirtingų rūšių granulių dekslansoprazolas išsiskiria skirtingu laiku, todėl rūgštis slopinama ilgiau [11]. Dexilant® galima vartoti bet kuriuo paros metu neatsižvelgiant į maistą ar valgymo laiką [2, 3]. Pacientai gali patys pasirinkti, kada vartoti vaistą [2, 4]. Dauguma GER L sergančių pacientų, kurie rėmeniui kontroliuoti PSI vartoja du kartus per parą, gali sumažinti gydymo intensyvumą, pradėdami kartą per parą vartoti dekslansoprazolą, ir toliau sėkmingai palaikyti rėmens simptomų kontrolę [14].

 

Dexilant® užtikrina veiksmingą refliukso gydymą

Naujas vaistas užtikrina ilgesnį rūgšties slopinimą, palyginti su lansoprazolu [15] ir ezomeprazolu [16], bei sukelia veiksmingą poveikį erozine ir neerozine GERL sergantiems pacientams, kuriems taikomas palaikomasis gydymas [1, 3, 13, 17]. Klinikiniais tyrimais patvirtinta, kad, vartojant Dexilant®, daugumai pacientų pavyksta išgydyti bet kurio laipsnio erozinio ezofagitą bei išgijimą palaikyti bei rėmenį kontroliuoti 24 valandas [1, 17]. Nustatyta, kad dekslansoprazolo vartojusiems eroziniu ezofagitu sergantiems pacientams po keturių ir aštuonių savaičių pažeidimų užgijimo dažnumas buvo stabiliai didelis [17]. Dekslansoprazolas veiksmingai palaikė užgijimą šešių mėnesių laikotarpiu [1]. Be to, palaikomojo gydymo dekslansoprazolu metu pagerėjo pacientų su sveikata susijusi gyvenimo kokybė (HRQoL) [18]. Neerozine GERL sergantiems pacientams dekslansoprazolas sumažino miego sutrikimus ir pagerino darbo produktyvumą [18], veiksmingai šalino rėmenį ir regurgitaciją dieną bei naktį [13, 18]. Dekslansoprazolas paprastai yra gerai toleruojamas, jo saugumo ir toleravimo savybės panašios į lansoprazolo [3, 11, 19].

 

Apie gastroezofaginio refliukso ligą

Gastroezofaginio refliukso liga, dažnai vadinama tiesiog rėmeniu, yra būklė, kai skrandžio turinio refliuksas sukelia varginančių simptomų ir (arba) komplikacijų [20]. GERL yra dažna liga industrinėse Vakarų šalyse, jos paplitimas gali didėti [5, 21]. GERL serga maždaug 18–28 proc. Šiaurės Amerikos ir 9–26 proc. Europos gyventojų [5].

 

Apie Dexilant® (dekslansoprazolą)

Dexilant® galima vartoti bet kuriuo paros metu neatsižvelgiant į maistą ar valgymo laiką [2, 4]. Lansoprazolo R-enantiomero (lansoprazolas yra raceminis R- ir S-enantiomerų mišinys) bei dvigubo uždelsto atpalaidavimo technologijos derinys prailgina vaisto ekspoziciją ir garantuoja ilgesnį rūgšties slopinimą [11, 15]. Dekslansoprazolo sudėtyje yra dviejų tipų žarnyne suyrančia danga dengtų granulių, kurios veikliąją medžiagą atpalaiduoja esant skirtingam pH. Iš pirmojo tipo granulių, kai pH – 5,5, atsipalaiduoja maždaug 25 proc. dozės. Kiti 75 proc. dozės išsiskiria, kai pH yra 6,75. Dėl šios priežasties būna du vaisto koncentracijos pikai (pirmasis praėjus maždaug 1–2 valandoms, antrasis – maždaug 4–5 valandoms po pradinio dozės suvartojimo) [1, 11].

 

Apie Takeda Pharmaceuticals International GmbH

Pagrindinė būstinė įsikūrusi Ciuriche, kompaniją visiškai valdo Takeda Pharmaceutical Company Limited (Osaka, Japonija). Kompanija komercinę veiklą vykdo daugiau kaip 70 šalių, ypač stipri yra Azijoje, Šiaurės Amerikoje, Europoje ir greitai auga kylančiose rinkose, įskaitant Lotynų Ameriką, Kiniją, Rusiją ir kitas šalis. Daugiausia dėmesio skiria vaistams nuo širdies ir kraujagyslių sistemos, metabolinių, onkologinių, kvėpavimo sistemos ir imuninės sistemos ligų, bendrojoje praktikoje vartojamiems vaistams ir vakcinoms. Takeda yra globali kompanija, kurios veiklos pagrindas – tyrimais pagrįsti vaistiniai preparatai. Būdama didžiausia Japonijos farmacijos kompanija ir viena iš globalių farmacijos pramonės lyderių, Takeda yra įsipareigojusi dėti pastangas gerinti žmonių sveikatą visame pasaulyje, kurdama pažangius inovacinius vaistus. Atlikusi Millennium Pharmaceuticals ir Nycomed integraciją, Takeda papildė savo kompetenciją naujomis terapinėmis sritimis bei išplėtė savo veiklos geografiją.

 

Šaltinis „Lietuvos gydytojo žurnalas“