Sinovitas

Terminas

Sinovinės plėvelės uždegimas, neplintantis į kitus audinius, vyksta degeneraciniai pokyčiai: 1) sąnario uždegimas, kai ilsintis skausmas nedidelis, o judant stiprėja; 2) sąnarį supančių audinių (raumenų, sausgyslių) uždegimas. Kyla sinovitas (padidėjęs sąnarinio skysčio kiekis), artritas, bursitas. Yra įvairių sinovito formų (kristalinis, reaktyvinis, lėtinis, hiperplazinis).

Šaltinis | Dažniausiai vartojamų biomedicinos terminų ir sąvokų aiškinamasis žinynas | Lietuvos sveikatos mokslų universitetas | Akademikas Profesorius Antanas Praškevičius, Profesorė Laima Ivanovienė

Komentarai

2023-10-07 | Jūratė
Laba diena,rugsėjo 21d. atlikta kelio vidinio menisko rezekcija,iki šiol yra skausmas negaliu normaliai lankstyti kojos.Skysčio kelyje nėra,patikrino ,crb rodiklis normalus. Gal galėtumėte pasakyti,kas galėtų būti?
2017-11-15 | Jurate
Laba diena, Gal galetumete paaiskinti paprasciau kas tai yra , Art.talocruralis,subtalaris,talonavicularis eksudacinis sinovitas.Edemiski Kager trikampio audiniai ,niekada nebuvau patempusi ar suzeidusi kojos ,tai pedos magnetinio rezonanso aprasas,bet taip pat skauda ir keli ,labai silpni refleksai koju pedose,kokia tai priezastis,Airijos daktarai sios degnozes paaiskinti negali Aciu uz atsakyma su pagarba Jurate
2015-09-28 | VALERIJA
Kelio meniskas operuotas 2015-05-28 bei valyta bekerio cista pakinklyje, tačiau skausmas nepalieka iki dabar, kelias ištynęs ir karštas, ypatingai naktį skauda, 5 proc. Diclah nebepadeda, kaip elgtis toliau?

Rašyti komentarą