Pakitusi veido mimika
Pakitusi veido mimika gali rodyti įvairias emocijas ir psichologines būsenas. Ji gali pasireikšti dėl streso, nuovargio, liūdesio ar net fizinių sveikatos sutrikimų. Pavyzdžiui, žmonės, patiriantys depresiją, gali turėti mažiau išraiškingą veido mimiką, o tai vadinama „emociniu apnašimu“. Taip pat veido mimika gali pasikeisti dėl neurologinių ligų, tokių kaip Parkinsono liga, kurioje sumažėja veido išraiškų įvairovė.
Be to, pakitusi veido mimika gali turėti socialinių pasekmių. Žmonės, kurie nesugebėjo tinkamai išreikšti savo emocijų, gali būti neteisingai suprasti aplinkinių. Tai gali sukelti nesusipratimų ir tarpasmeninių santykių problemų. Veido mimika yra svarbi komunikacijos dalis, todėl jos pokyčiai gali turėti didelės įtakos socialiniams santykiams ir asmeniniam gyvenimui. Svarbu atkreipti dėmesį į šiuos pokyčius ir ieškoti galimų priežasčių bei sprendimų.
Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka |Vilniaus Universitetas | Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas