Širdies pakitęs plakimo dažnis

Simptomai
Susijusios ligos

Širdies pakitęs plakimo dažnis, dar vadinamas aritmija, yra būklė, kai širdies plakimas tampa per greitas, per lėtas arba nereguliarus. Normalus suaugusio žmogaus širdies plakimo dažnis ramybės būsenoje svyruoja nuo 60 iki 100 dūžių per minutę. Aritmijos gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, tokių kaip stresas, fizinis krūvis, širdies ligos, elektrolitų disbalansas ar tam tikrų vaistų poveikis.

Kai širdies plakimas yra per greitas (tachikardija), tai gali sukelti nuovargį, dusulį, galvos svaigimą ar net krizinę būklę. Priešingai, per lėtas plakimas (bradikardija) gali būti pavojingas, ypač jei sukelia simptomus.

Aritmijos diagnozuojamos naudojant EKG tyrimus, o gydymas gali apimti vaistus, širdies stimuliatorių implantavimą ar kitus medicininius įsikišimus. Svarbu stebėti širdies sveikatą ir kreiptis į gydytoją, jei pastebimi neįprasti simptomai.

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka |Vilniaus Universitetas | Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Rašyti komentarą