Sindaktilija

Ligos aprašymas
Gydytojai
Video
Simptomai

Anatomija

Sindaktilija yra anatomijos sutrikimas, pasireiškiantis tuo, kad du ar daugiau pirštų yra sujungti arba susilieję odos ar kaulų struktūromis. Ši liga gali paveikti tiek rankas, tiek kojas, tačiau dažniau pasitaiko rankų pirštuose. Anatominiu požiūriu sindaktilija gali apimti odos, raumenų, kaulų ir kraujagyslių sistemų pokyčius. Paveikti pirštai gali turėti neįprastą formą ir dydį, o tai gali turėti įtakos jų funkcijai ir judrumui.

Ligos aprašymas

Sindaktilija yra įgimta anomalija, kai pirštai yra sujungti vienas su kitu. Tai gali pasireikšti kaip dalinis sujungimas, kai pirštai yra sujungti tik oda, arba visiškas sujungimas, kai kaulai taip pat yra sujungti. Liga gali pasireikšti įvairiomis formomis, todėl simptomai ir funkcijos sutrikimai gali labai skirtis. Sindaktilija yra svarbi, nes ji gali paveikti žmogaus kasdienį gyvenimą, įskaitant gebėjimą atlikti smulkias motorines funkcijas ir bendrauti su aplinka.

Ligos priežastis

Sindaktilijos priežastys gali būti genetinės ir aplinkos. Genetiniai veiksniai gali būti susiję su chromosomų anomalijomis, kurios gali atsirasti dėl paveldimumo. Taip pat sindaktilija gali būti susijusi su kitomis genetinėmis ligomis, tokiomis kaip Apert sindromas ar Poland sindromas. Aplinkos veiksniai, tokie kaip teratogenai (medžiagos, galinčios sukelti vystymosi anomalijas) nėštumo metu, taip pat gali prisidėti prie sindaktilijos vystymosi.

Rizikos faktoriai

  • Paveldimumas – jei šeimoje yra sindaktilijos atvejų, rizika padidėja.
  • Genetiniai sutrikimai – tam tikros genetinės ligos gali didinti sindaktilijos tikimybę.
  • Aplinkos veiksniai – teratogenai, tokie kaip alkoholis ar tam tikri vaistai, vartojami nėštumo metu, gali padidinti riziką.

Simptomai

  • Pagrindiniai simptomai apima pirštų sujungimą, kuris gali būti tiek dalinis, tiek visiškas. Lengvesniais atvejais gali būti tik odos sujungimas, o sunkesniais atvejais – kaulų sujungimas, dėl ko gali kilti judėjimo sunkumų ir funkcionalumo praradimo.

Diagnostika

Sindaktilija diagnozuojama atliekant fizinį tyrimą ir medicininius vaizdavimo tyrimus, tokius kaip rentgeno nuotraukos, kurios padeda įvertinti pirštų kaulų struktūrą. Dėl genetinių sindromų įtarimo gali būti atliekami genetiniai tyrimai, siekiant nustatyti galimas chromosomų anomalijas.

Gydymas

Sindaktilijos gydymas priklauso nuo jos sunkumo. Lengvais atvejais gydymas gali būti nesvarbus, tačiau sunkiu atveju gali prireikti chirurginės intervencijos, siekiant atskirti sujungtus pirštus ir atkurti jų funkciją. Be to, po operacijos gali būti rekomenduojama fizioterapija, kad būtų atkurtas judrumas ir funkcionalumas. Naujoviškos terapijos galimybės, tokios kaip regeneracinė medicina, gali būti tiriamos, siekiant pagerinti gydymo rezultatus.

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka | Vilniaus Universitetas |Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Žymos
angina
arteritas
granuliomatozė
gydymas
gyvūnai
infekcija
insultas
karščiavimas
kavasaki
kosulys
kvėpavimas
ligos
mišria
paburkimas
sindaktilija
sindaktilijos
sindromas
tabletės
vaistai
varpos
vėžys
virusai

Komentarai

2020-02-16 | Jurgita Soupionas
Laba diena, kiek kainuotu atskirti antra ir trecia kojos pirstus.

Rašyti komentarą