Fetalinis fibronektinas

Laboratorinis tyrimas

Norma
0–50 ng/ml

Sinonimai: fFN, cervikovginalinės sekrecijos fibronektinas
Cervikovaginalinis tepinėlis-skiedžiama specialiu tirpalu

Fetalinis fibronektinas (fFN) – vienas informatyviausių laboratorinių rodiklių, rodančių priešlaikinio gimdymo riziką. Jį naudinga nustatyti tik 23–37 nėštumo savaitę. Jeigu fFN tiriamas kitu nėštumo periodu, rezultatai yra beverčiai.

Imant medžiagos tirti, būtina, kad nebūtų placentos pirmeigos požymių, nebūtų naudojama lubrikantų, muilo, dezinfekcijos priemonių, nebūtų makšties infekcijų ir lytinių santykių per pastarąsias 24 valandas, kad amniono membrana būtų nepažeista. Svarbu, kad, imant medžiagos tirti, gimdos kaklelis nebūtų išsiplėtęs daugiau kaip 2 cm. Bet kokia manipuliacija makštyje ir ultragarsinis tyrimas gali skatinti išsiskirti fFN. Tuomet bus gaunamas klaidingai teigiamas atsakymas. Paėmus medžiagos tirti, ją reikia nedelsiant praskiesti buferiniu tirpalu. Juo praskiestą medžiagą galima laikyti 2–8°C temperatūroje ne ilgiau kaip tris paras.

Šio tyrimo pranašumas, kad galima atrinkti nėščiąsias, kurioms gresia priešlaikinis gimdymas (nustačius didesnę fFN koncentraciją), ir imtis priemonių vaisiaus brendimui pratęsti.

Šaltinis | Pagrindinių laboratorinių tyrimų žinynas | Medicinos mokslų daktaras Gintaras Zaleskis

Žymos
fibronektinas

Rašyti komentarą