Neisseria gonorrhoeae PGR

Laboratorinis tyrimas
Susijusios ligos

Norma
Nerandama

Sinonimai: Neisseria gonorrhoeae genomas, Neisseria gonorrhoeae PGR reakcija, LCR reakcija, Neisseria gonorrhoeae DNR nustatymo testas.
Medžiaga iš genitalijų, šlapimas

Neisseria gonorrhoeae sukelia gonorėją, kuri yra viena svarbiausių lytiniu keliu plintančių infekcijų. Liga pasireiškia ūmiu uretritu vyrams ir cervicitu moterims. Gonorėja moterims neretai gali pasireikšti besimptome eiga. Neisseria gonorrhoeae infekcija būna susijusi su negimdiniu nėštumu, nevaisingumu, adneksitais, pilvo ertmės uždegimais. Naudojant Neisseria gonorrhoeae DNR identifikavimui PGR reakciją, palyginti ją su pasėliu, labai sutrumpėja laikas, būtinas identifikuoti sukėlėją. Kartu padidėja testo jautrumas ir specifiškumas. Jeigu pavyzdys turi būti transportuojamas, šis testas visada yra parankesnis nei kultūra. Viena iš aplinkybių, lemiančių šį pasirinkimą, yra ta, kad Neisseria gonorrhoeae PGR identifikavimui nebūtina turėti gyvybingą mikroorganizmą be kitų mikrofloros elementų priemaišos. Dalis testų, naudojančių PGR metodą, nustato iš karto du sukėlėjus – Neisseria gonorrhoeae ir Chlamydia trachomatis.

Moterims imant bandinį reikia naudoti du tamponus. Pirmuoju tamponu nuvalomas gimdos kaklelis ir gimdos kanalo dalis. Antrasis tamponas įvedamas į endocervikalinį kanalą, po to sukamuoju judesiu surenkamos epitelinės ląstelės iš pažeisto židinio. Po to tamponas įdedamas į transportavimui skirtą terpę. Vyrams tamponas įvedamas į išorinę uretros dalį, pasukamas surenkant epitelines ląsteles ir įdedamas į transportavimui skirtą terpę. Šlapimas taip pat gali būti naudojamas tyrimui. Nepriklausomai nuo naudojamos medžiagos, tyrimo rezultatai gali būti sužinomi kitą dieną.

Šaltinis | Pagrindinių laboratorinių tyrimų žinynas | Medicinos mokslų daktaras Gintaras Zaleskis

Žymos
infekcija
šlapimas

Rašyti komentarą