Kraujo acidozė

Simptomai
Susijusios ligos

Kraujo acidozė yra būklė, kai kraujo pH lygis sumažėja žemiau normos, paprastai žemiau 7,35. Tai gali atsirasti dėl dviejų pagrindinių tipų: metabolinės ir respiracinės acidozės. Metabolinė acidozė dažnai kyla dėl inkstų nesugebėjimo pašalinti rūgščių arba dėl perteklinio rūgšties kaupimosi organizme, pavyzdžiui, sergant diabetu ar viduriuojant. Respiracinė acidozė atsiranda, kai organizmas negali efektyviai pašalinti anglies dioksido, dažniausiai dėl kvėpavimo takų ligų, tokių kaip astma arba lėtinis obstrukcinis plaučių liga (LOPL).

Simptomai gali būti įvairūs, pradedant nuo nuovargio ir galvos skausmo iki sunkesnių atvejų, kai pasireiškia niežulys, sumišimas ar net sąmonės netekimas. Gydymas priklauso nuo pagrindinės priežasties ir gali apimti rūgštingumo kontrolę, deguonies terapiją arba vaistus, skatinančius inkstų funkciją.

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka |Vilniaus Universitetas | Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Rašyti komentarą