Neigimo sindromas, kai žmogus neatpažįsta savo kūno dalių

Simptomai
Susijusios ligos

Įžanga:

Neigimo sindromas, dar vadinamas somatoparafrenija, yra neurologinė būklė, kai asmuo neatpažįsta tam tikrų savo kūno dalių arba neigia jų egzistavimą. Šis sindromas dažnai pasireiškia po smegenų traumų arba neurologinių ligų, tokių kaip insultas ar neurodegeneracinės ligos. Asmenys, kenčiantys nuo šio sutrikimo, gali manyti, kad jų kūno dalys nepriklauso jiems, arba netgi teigti, kad tos dalys yra svetimos.

Kaip jis veikia:

Neigimo sindromas veikia smegenų sritis, atsakingas už kūno suvokimą ir sąmoningumą. Dažniausiai tai susiję su dešinės smegenų pusrutulio pažeidimais, kurie gali paveikti gebėjimą atpažinti savo kūno dalis. Šiuo sindromu sergantys žmonės dažnai nesuvokia, kad jų kūnas yra pažeistas, ir gali jausti, kad kūno dalys yra atskirtos nuo savęs, kas sukelia psichologinį diskomfortą ir nerimą.

Naudojimo gairės:

Nors neigimo sindromas nėra gydomas „vaistais” tradicine prasme, psichoterapija ir reabilitacija gali padėti asmenims susidoroti su šiuo sutrikimu. Svarbu, kad gydytojai ir terapeutai dirbtų kartu, kad sukurtų individualizuotą gydymo planą, apimantį kognityvinę elgesio terapiją ir kitus metodus, kurie padėtų pacientui suvokti ir priimti savo kūną.

Šalutinis poveikis:

Nors neigimo sindromas pats savaime nesukelia fizinio šalutinio poveikio, psichologiniai padariniai gali būti rimti. Pacientai gali patirti didelį nerimą, depresiją ir socialinę izoliaciją. Dėl to svarbu, kad gydymas būtų vykdomas profesionalų priežiūroje, kad būtų išvengta rimtų psichologinių komplikacijų.

Atsargumo priemonės:

Pacientams, sergantiems neigimo sindromu, būtina atidžiai stebėti psichinę būseną ir bendrą sveikatos būklę. Gydytojai turi būti informuoti apie bet kokius vaistus, kuriuos pacientas gali vartoti, nes kai kurie vaistai gali turėti įtakos psichinei būsenai ir bendram gydymo procesui. Be to, svarbu užtikrinti, kad pacientas gautų emocinę paramą iš šeimos ir draugų.

Santrauka:

Neigimo sindromas yra sudėtinga neurologinė būklė, reikalaujanti kompleksinio požiūrio į gydymą. Supratimas apie šį sutrikimą ir jo poveikį asmens gyvenimui yra svarbus, kad būtų galima suteikti tinkamą paramą ir gydymą.

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka |Vilniaus Universitetas | Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Rašyti komentarą