Rankų odos sukietėjimas

Simptomai
Susijusios ligos

Rankų odos sukietėjimas dažnai atsiranda dėl įvairių veiksnių, tokių kaip nuolatinis kontaktas su vandeniu, chemikalais, arba mechaninė trintis. Šis reiškinys gali būti susijęs su odos natūraliu atsaku į dirgiklius, kai organizmas stengiasi apsaugoti pažeistą sritį. Sukietėjusi oda gali tapti sausa, šiurkšti ir net sukelti diskomfortą. Dažnai rankų odos sukietėjimą lemia ir profesinės veiklos pobūdis, pavyzdžiui, darbas su įrankiais arba dažnas plovimas.

Norint sumažinti sukietėjimą, svarbu reguliariai drėkinti rankų odą, naudoti apsaugines pirštines, kai dirbate su chemikalais, ir riboti kontaktą su dirginančiomis medžiagomis. Taip pat rekomenduojama atlikti eksfoliaciją, kad būtų pašalintos negyvos odos ląstelės. Jei sukietėjimas nesumažėja arba pasireiškia skausmas, geriausia pasitarti su dermatologu. Tinkama priežiūra gali padėti išlaikyti rankų odą sveiką ir elastingą.

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka |Vilniaus Universitetas | Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Rašyti komentarą