Dažnas šlapinimasis naktį vyrams ir moterims: kodėl jis atsiranda ?

2020-06-23 | Ligos.lt

Dažnas šlapinimasis kamuoja tiek vyrus tiek moteris, nors to priežastys gali labai skirtis. Neretai gydytojai urologai sulaukia skundų dėl šlapinimosi naktį iš vyresnio amžiaus žmonių, tačiau tai tikrai nereiškia, jog jauni žmonės yra nuo to apsaugoti.

 Kokios priežastys lemia dažną šlapinimąsi naktį?

 Viena pagrindinių dažno šlapinimosi naktį priežasčių, yra didelis suvartojamų skysčių kiekis. Šiuo atveju jokių rimtų sveikatos problemų nėra ir tereikia normalizuoti skysčių vartojimą vakare, reguliariai sportuoti bei stengtis vartoti visavertį maistą.

 Tačiau kitos dažną šlapinimąsi sukeliančios priežastys atsiranda kaip rimtesnės ligos simptomas - šlapimo infekcijos, šlaplės, prostatos ar šlapimo pūslės uždegimo. Štai keletas pagrindinių ligų ir jų simptomų susijusių su dažnu šlapinimusi:

   Šlapimo pūslės uždegimas. Jis dažniausiai atsiranda sušalus lauke ir pasireiškia šlapimo pūslės bei pilvo apačios skausmais.

 Nerimas. Jei dažnai nerimaujate, patiriate daug streso, tai dažnas šlapinimasis yra to padarinys. Nuolatinis stresas gali išsivystyti į neurologines ligas ar kitus nervinės sistemos sutrikimus.

  Akmenligė. Šią ligą išduoda kartu su dažnu šlapinimusi pasireiškiantis skausmas šone bei kirkšnyse.

 Cukrinis diabetas. Organizmas pajutęs per didelį gliukozės kiekį stengiasi atsikratyti susidariusio pertekliaus kuris pašalinamas kartu su šlapimu.

 Be šių pagrindinių ligų, dažnas šlapinimasis naktį ir dieną gali atsirasti dėl vykstančių fiziologinių pokyčių organizme. Todėl svarbu laiku kreiptis į gydytoją urologą, endokrinologą, venerologą, kuris galėtų nustatyti tikslias priežastis ir problemą efektyviai išspręsti.

 Šlapinimosi sutrikimų skirtumai vyrams ir moterims

 Visos anksčiau paminėtos ligos yra būdingos tiek vyrams tiek moterims. Tačiau abi lytys turi ir tik joms būdingų simptomų, ligų ir kitų dažno šlapinimosi priežasčių.

 Pavyzdžiui moterims, neretai pasitaiko šlapinimosi sutrikimų dėl atsiradusio nėštumo. Augant vaisiui, maždaug nuo šeštos savaitės, jis vis labiau spaudžia šlapimo pūslę, kas lemia dažną norą šlapintis. Taip pat dažnas šlapinimasis gali atsirasti dėl lytiniu keliu plintančių infekcijų.

 Kita vertus, anot gydytojo dermatovenerologo, seksologo M. Burago “Jei vyrui šlapinantis skauda varpos galvutę - tai greičiausiai bus uretrito (šlaplės uždegimo) simptomas.” Taip pat dažnas ir skausmingas šlapinimasis vyrams gali reikšti įvairius prostatos sutrikimus.

 Dažnas šlapinimasis - kada sunerimti?

 Dažnas šlapinimasis nebūtinai reiškia ligos atsiradimą, todėl būtinai atkreipkite dėmesį į aplinkybes ir kas jį sukelia. Jei gyvenimo ritme nėra jokių pakitimų ir vis tiek nuolat norisi šlapintis, tiek naktį tiek dieną, verta sunerimti.

 Jei šlapinatės daugiau nei septynis kartus per dieną ir bent keletą kartų naktį, būtinai kreipkitės į gydytoją dermatovenerologą, seksologą ar urologą kurie nustatys tikrąsias priežastis ir paskirs efektyviausią gydymą. Konsultacijai galite kreiptis į „Homo Sanus“ kliniką.

Laiku nesikreipus į gydytoją, dažnas šlapinimasis gali sukelti rimtų sveikatos padarinių, kurie sutrikdys jūsų įprastą gyvenseną.