Ką rinktis – vienkartines ar daugkartines sauskelnes?
Pirmas mažylio belaukiančių tėvelių klausimas gali būti susijęs su sauskelnių pasirinkimu. Taigi kokias sauskelnes rinktis – vienkartines ar daugkartines?
Pastaruoju metu vis labiau populiarėja daugkartinės sauskelnės, tačiau jos taip pat turi tam tikrų minusų (kaip ir pliusais ar tam tikrais minusais pasižymi ir vienkartinės sauskelnės). Taigi trumpai aptarkime, ką geriau rinktis – vienkartines sauskelnes ar daugkartinius vystyklus ir kodėl? Galbūt tokie paprasti palyginimai, pliusų ir minusų išvardinimai padės lengviau apsispręsti ir Jums.
Daugkartinių vystyklų pliusai
Pastaruoju metu vis didesnį populiarumą įgauna daugkartinės sauskelnės arba vystyklai. Toks daug kartų naudojamų sauskelnių pasirinkimas puikus tuo, kad jų sunaudojama žymiai mažiau nei vienkartinių sauskelnių ir tokiu būdu tausojama gamta. Be to, apskaičiuota, kad naudojant daugkartinius vystyklus sutaupoma nemažai finansinių išteklių, kuriuos galima skirti kitiems reikalams.
Daugkartinių sauskelnių sudėtis gali būti kur kas draugiškesnė jautriai mažylių užpakaliuko odelei, nes jos dažnai gaminamos iš tokių natūralių audinių kaip medvilnė, bambukas ar net kanapių pluoštas. Tokie audiniai mažiau alergizuoja odą, rečiau ją dirgina, yra pralaidūs orui.
Daugkartinių vystyklų minusai
Vis dėlto daugkartinės sauskelnės turi ir tam tikrų minusų, pavyzdžiui, jų sugeriamumas nėra toks geras, kaip vienkartinių sauskelnių, todėl, jei jos keičiamos per retai, odelė gali sudirgti, išmirkti ir tapti pažeidžiamesnė. Be to, daugkartinius vystyklus, priešingai nei vienkartinius, reikia skalbti, todėl jų keitimas pareikalauja daugiau mažylį prižiūrinčių asmenų laiko ir kantrybės. Taigi pagrindiniai daugkartinių vystyklų minusai yra du – dažnesnis ir ilgesnis mažylio odelės kontaktas su drėgme ir didesnės laiko sąnaudos.
Vis dėlto reikėtų atsiminti, kad su daugkartinėmis sauskelnėmis nebėra tiek daug problemų kaip prieš daugelį metų – dabar naudojamos automatinės skalbyklės ir džiovyklės, ekologiški skalbikliai, netgi visiškai natūralūs audinių minkštikliai. Pačios sauskelnės pasiūtos kokybiškiau, jos užmaunamos patogiau (anksčiau buvo naudojami paprasčiausi vystyklai – audiniai, naudojami mažylio vystymui).
Vienkartinių sauskelnių minusai... ir pliusai
Vienkartinės sauskelnės – jau ne toks ekologiškas ir gamtą tausojantis pasirinkimas, be to, pasirinkus vienkartines sauskelnes išleidžiama daugiau pinigų. Skaičiuojama, kad pirmaisiais mažylio gyvenimo metais visai nesudėtinga sunaudoti du – tris tūkstančius vienkartinių sauskelnių, o tai juk gana didelė žala Motinai Žemei, ar ne? Be to, dauguma mažylių vienkartines sauskelnes naudoja ilgiau nei vienerius metus.
Vis dėlto vienkartinės sauskelnės turi ir tam tikrų pliusų, tarkime, vienkartinių vystyklų pakeitimas pareikalauja mažiau laiko ir kantrybės, be to, jos pasižymi gana aukštu sugeriamumu, todėl mažylio odelė didžiąją laiko dalį būna kur kas sausesnė nei daugkartinių vystyklų atveju. Mažiau su drėgme kontaktuojanti oda ne tokia imli pažeidimams ir rečiau pasitaiko sauskelnių dermatito atvejų.
Vis dėlto vienkartinių sauskelnių sudėtis ne visuomet draugiška mažylio odai - jose gali būti ir medžiagų, kurios, priešingai nei medvilninės, bambukinės ar kanapių pluošto daugkartinės sauskelnės, gali dirginti odelę ir sukelti skausmingus bei niežtinčius bėrimus.
Be to, gydytojai neretai peikia vienkartines sauskelnes dėl to, kad jas dėvint sunku suprasti, kiek mažylis šlapinasi, ar nepasireiškia skysčių praradimo požymiai ir pan. Su daugkartiniais vystyklais tokia bėda, paprastai, nekamuoja – jie peršlampa daug greičiau ir sugeria daug prasčiau.
Mažylio odos priežiūra dėvint ir vienkartines, ir daugkartines sauskelnes
Nesvarbu, kokios sauskelnės pasirenkamos – vienkartinės ar daugkartinės, higienos svarba yra itin didelė bet kuriuo atveju. Specialistai rekomenduoja naudoti specialius barjerinius kremus, padedančius apsaugoti mažylio odelę nuo ilgalaikio kontakto su drėgme.
Kiekvieną kartą nuplovus ir nusausinus odelę, rekomenduojama atlikti oro vonelę, o po to odą patepti barjeriniu kremu. Relizema baby care yra kremas, sukuriantis apsauginį odos barjerą. Jis skirtas jautriai ir švelniai kūdikių sauskelnių srities odai. Relizema baby care puikiai tinka odai raminti ir apsaugoti nuo paraudimo ir deginimo pojūčio, ypač lytinių organų ir sėdmenų srityje, nes ant odos sudaro apsauginę plėvelę, apsaugančią nuo išorinių dirgiklių.
Kaip naudoti: užtepkite kremo sluoksnį ant nuvalytos sausos odos kiekvieną kartą prieš keisdami sauskelnes arba tada, kada reikia. Relizema baby care lengvai pasiskirsto, o baltos spalvos nepralaidi plėvelė sukuria barjero poveikį. Taigi kiekvienuose namuose, kuriuose auga kūdikis, verta turėti barjerinį Relizema baby care kremą.