Poilsis Baltijos šalyse: kokias sanatorijas rinktis?

2022-12-19 | Ligos.lt

Prabėgus švenčių maratonui, norisi pradėti planuoti artėjančias 2023-iųjų atostogas. Vieni jas praleis Lietuvoje, kiti didžiuosiuose pasaulio kurortuose, o treti rinksis kaimynines šalis. Moksliniai tyrimai rodo, kad ilgi laikotarpiai be atostogų kenkia ne tik produktyvumui, bet ir darbuotojo fizinei ir psichinei sveikatai, todėl bent kelių dienų poilsis du kartus į metus – būtinas. Nenorintiems ar neturintiems galimybės keliauti į tolimas šalis, siūlome išbandyti Baltijos šalių SPA centrus bei sanatorijas.

ESTONIA Medical Spa & Hotel

Gražiame kurortiniame Pernu mieste, vadinamame Estijos vasaros sostine, įsikūręs ESTONIA Medical Spa & Hotel yra viena seniausių sanatorinio gydymo įstaigų šioje šalyje, puoselėjanti geriausias tradicijas. ESTONIA Medical Spa & Hotel rasite istoriniame Pernu vilų rajone, paplūdimio zonoje, 5 min kelio pėsčiomis nuo paplūdimio promenados, 1 km nuo miesto centro ir tik 300 m nuo garsiojo Pernu paplūdimio.

Esant nepalankiam orui poilsiauti pliaže arba žiemos metu, maloniai praleisite laiką čia esančiame SPA centre, kuriame yra suomiška, japoniška, turkiška, druskų pirtys, Vichy dušai, baseinai suaugusiems ir vaikams, sūkurinė vonia bei poilsio zona. Pirties lankymas Estijos kultūroje visada buvo daugiau nei kūno šveitimas. Pirties ir vandens procedūros padeda pagerinti bendrą fizinę ir psichinę savijautą, atsikratyti kasdienės įtampos, atsipalaiduoti ir atkurti jėgas.

Taip pat vietoje rasite tokias procedūras kaip: šilumos, šviesos, judesio terapijas, hidroterapiją, elektroterapiją, akupunktūrą, druskos kamerą, masažus ir kt. Iš viso taikoma daugiau nei 100 skirtingų procedūrų.

„Jaunkemeri“ reabilitacijos centras Jūrmaloje

„Jaunkemeri“ – tai vieta, kur gydomosios gamtos jėgos susitinka su moderniausiomis reabilitacijos technologijomis. Tai – daugiafunkcinis reabilitacijos centras, apjungiantis pažangias gydymo technikas, istorines kurorto tradicijas, mineralinio vandens procedūras, purvo vonias ir kt.

Šis Jūrmala SPA yra įsikūręs vos 35 km nuo Rygos, todėl labai patogiai galėsite pasiekti ir Latvijos sostinę, kur turėsite galimybę įdomiai praleisti laisvalaikį po procedūrų. Šis reabilitacijos centras yra didžiausia sanatorija Latvijoje, tad tikime, jog ir čia, vietoje, rasite daug įdomių laisvalaikio praleidimo būdų.

Per metus čia apsilanko daugiau nei 12 tūkst. lankytojų. Itin svarbu tai, kad sanatorija dirba ištisus metus, įskaitant didžiąsias metų šventes. „Jaunkemeri“ dirba daugiau nei 40 įvairių sričių daktarų bei daugiau nei 50 kitų specialistų (masažistų, kineziterapeutų ir kt.).

Apskaičiuota, kad per metus „Jaunkemeri“ atlieka apie 24 tūkst. masažų, 12 550 šiaurietiško ėjimo mankštų, 27 280 purvo vonių procedūrų, 18 tūkst. mineralinio vandens procedūrų ir daugiau nei 50 tūkst. fizinių terapijų (mankštų, kineziterapijų, elektroterapijų ir t. t.)

Eglės sanatorija Druskininkuose ir Birštone

Eglės sanatorija Birštonas ir Druskininkai. Tai du kurortai, kuriuose galima lepintis Eglės sanatorijos malonumais. Birštone ji įsikūrusi vaizdingame Lietuvos upių tėvo – Nemuno – kilpų regioniniame parke. SPA Birštone – tai kompleksas, sudarytas iš keturių tarpusavyje sujungtų korpusų, tad sanatorijos svečiai gali komfortiškai, neišėję į lauką, pasiekti bet kurią sanatorijos vietą: gydyklą, gyvenamuosius kambarius, valgyklą ir kt.

Mineralinio vandens šaltiniais garsėjančiame kurorte, sanatorija kviečia sveikatos ir jėgų pasisemti iš gydomojo mineralinio vandens bei gydomojo juodojo ir baltojo purvo, išgaunamų iš privačių Eglės sanatorijos gręžinių ir telkinių, pasilepinti „Gintaro SPA“ atliekamais ritualais, SPA centro relaksacinėmis procedūromis bei kitomis mūsų svečiams skirtomis procedūromis, kurių šioje vietoje atliekama daugiau nei 100.

Na, o Eglės sanatorija Druskininkuose – tai lyg atskiras sveikatingumo miestelis, įsikūręs atokiau nuo miesto centro, veikiantis jau nuo 1972 m. Vienu metu Eglės sanatorijoje Druskininkuose gali apsistoti iki 1 300 žmonių. Sanatorija šiuo metu yra didžiausia ne tik Lietuvoje, bet ir visoje šiaurės Europoje.

Ilgametes gydymo tradicijas puoselėjanti sanatorija savo svečiams siūlo daugybę įvairių gydymo ir sveikatinimo procedūrų – nuo tradicinių purvo ir mineralinio vandens procedūrų iki inovatyvių fizioterapijos bei kineziterapijos procedūrų bei skirtingų užsiėmimų.