Rėmens problemos: kaip jas atpažinti?

2017-11-24 | Ligos.lt

Ar jus kamuoja rėmens graužimas? O ar pasitaiko atvejų, kai net ir nebūtinai pavalgius tenka atpilti skrandžio turinį? Šie nemalonūs ir gyvenimą apsunkinantys veiksniai gali būti pagrindiniai požymiai, jog turite rėmens problemų.  Jei tai tik retai pasitaikantys požymiai, galbūt šie sutrikimai kamuoja dėl netinkamos mitybos, tačiau jei rėmenį graužia dažnai, gali būti, jog jūs turite gastroezofaginio refliukso ligą, kuri neretai tampa tikra rakštimi, apsunkinančia gyvenimo kokybę.

Apie gastroezofaginio refliukso ligą

Gastroezofaginio refliukso liga sąlygoja skrandžio turinio refliuksą į stemplę. Būtent pagrindiniais šios ligos simptomais laikomas rėmens graužimas bei skrandžio turinio atpylimas. Pasitaiko atvejų kai ligą gali lydėti dažnas pykinimas, rijimo sutrikimai ar netgi laringitas, kosulys arba astma. Šią ligą atpažinti galima jei bent du kartus per savaitę pajuntamas vienas iš išvardintų simptomų, ypač jei tai rėmens graužimas. Kaip suprasti, jog skauda rėmenį? Esant rėmens problemoms juntamas deginantis skausmas už krūtinkaulio. Tokiu atveju juntamas skausmo plitimas nuo pilvo viršutinės dalies iki išplitimo į kaklą. Šis skausmo lydimas procesas trunka iki poros valandų ir ypač sustiprėja pavalgius, pasilenkiant ar gulint. Taip pat padidėjusį rūgštingumą suprasti leidžia, kada atsirūgstama rūgščiu skrandžio turiniu, neretai graužiant rėmeniui gali būti juntamas pasunkėjęs rijimas.

Kada metas kreiptis į gydytoją?

Remiantis mokslininkų duomenimis, vidutiniškai žmonės gastroezofaginio refliukso ligos simptomus kenčia apie 82 savaites, kada susivokia, kad vis tik be gydytojų pagalbos neišeis išsiversti. Tačiau ši klastinga liga sukelia ne tik nemenką grėsmę sveikatai, bet netgi gali kelti grėsmę gyvybei. Esant rėmens problemoms ir negydant padidėjusio rūgštingumo, gali atsirasti komplikacijos ar netgi išsivystyti į stemplės vėžį. Todėl jei per pastarąjį mėnesį jautėte rėmenį bei deginantį skausmą už krūtinkaulio, kamavo nemiga naktimis dėl deginančio rėmens, rėmenį jautėte sportuodami ar atliekant fizinius pratimus, pavalgius dažnai burnoje jaučiate rūgštų skonį – tai sufleruoja, jog jus kamuoja gastroezofaginio refliukso liga. Į gydytoją nedelsiant kreiptis reikia jei: rėmuo vargina dažniau nei du kartus per savaitę ir netgi naktį; jaučiate deginantį skausmą už krūtinkaulio, kuris kyla link kaklo; dėl rėmens graužimo turite atsisakyti tam tikro maisto; norėdami palengvinti rėmens simptomus ne retai vartojate vaistus. Į šeimos gydytoją kreiptis reikia jei jus lydi bent vienas iš išvardintų simptomų. Įvertinęs paciento būklę, jis paskirs reikalingą gydymą.