Tiotropii bromidum

Vaistas
Susijusios ligos

Apibūdinimas
Bronchus plečiantis vaistas, ilgai veikiantis inhaliuojamasis M cholinoblokatorius.
Indikacijos
Lėtinė obstrukcinė plaučių liga.
Kontraindikacijos
Padidėjęs organizmo jautrumas atropino grupės preparatams ar sudedamosioms vaisto dalims.
Dozavimas
Suaugusiesiems. Pulv. pro inh. Įprastinė dozė – inhaliuoti po 1 kapsulę 1 kartą per parą. Rekomenduojama dozė suaugusiam žmogui Spiriva Respimat yra 5 mikrogramai tiotropio, t. y. du išpurškimai iš Respimat inhaliatoriaus. Ji įkvepiama kartą per parą, tokiu pačiu dienos metu.
Senyviems. Kaip suaugusiems.
IFN. Dozės mažinti nereikia.
KFN. Dozės mažinti nereikia.
Nepageidaujamos reakcijos
Dažniausios: burnos džiūvimas, vidurių užkietėjimas; gerklės dirginimas, sinusitas, kandidozė.
Kitos: alerginė reakcija, bronchų spazmas; tachiaritmija; susilaikęs šlapimas, pasunkėjęs šlapinimasis; akių skausmas ir neryškus matymas.
Nėštumas
Apie nėščių moterų gydymą tiotropio bromidu klinikinių duomenų nėra. Tyrimų su gyvūnais duomenys rodo toksinį poveikį, susijusį su toksi niu poveikiu motininėms patelėms . Kokia rizika galima žmogui, nežinoma. Nėštumo metu galima
vartoti tik aiškiai būtinu atveju.
Žindymas
Ar tiotropio bromido patenka į motinos pieną, nežinoma. Nepaisant tyrimų su graužikais metu gautų duomenų, rodančių, kad į motinos pieną tiotropio bromido patenka tik mažas kiekis, žindymo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama. Tiotropio bromidas veikia ilgai. Ar žindymą tęsti, ar nutraukti, ir ar gydymą tęsti, ar nutraukti, sprendimą reikia priimti, atsižvelgiant į žindymo naudą kūdikiui ir gydymo naudą žindyvei.
Įspėjimai
Atsargiai skirti, kai yra uždarojo kampo glaukoma, prostatos hiperplazija, šlapimo pūslės kaklelio obstrukcija, IFN; taip pat nėščiosioms ir žindyvėms. Inhaliacijų miltelius galima inhaliuoti tik HandiHaler inhaliatoriumi. Vaikams skirti negalima. Ūminiam bronchų spazmui šalinti netinka. Kapsules nuryti draudžiama. Dozės viršyti nerekomenduojama. Saugoti, kad vaisto nepatektų į akis. Pacientus, turinčius širdies ritmo sutrikimų, Spiriva Respimat reikia gydyti atsargiai. Sergant cistine fibroze (CF) Spiriva Respimat vartoti nerekomenduojama. Jei pacientai, sergantys CF, vartoja Spiriva Respimat, gali pasunkėti CF požymiai ir simptomai (pvz., atsirasti sunkūs šalutiniai reiškiniai, kvėpavimo takų infekcija, paūmėti plaučių liga).

Šaltinis | Vaistų žinynas | Lietuvos sveikatos mokslų universitetas | Fiziologijos ir farmakologijos institutas | Medicinos mokslų daktaras Rimas Jankūnas, Medicinos mokslų daktaras Arvydas Milašius | Vidaus ligų klinika | Medicinos mokslų daktarė Palmira Leišytė

Rašyti komentarą