Episkleritas

Ligos aprašymas
Gydytojai
Video
Simptomai
Straipsniai

Ligos aprašymas

Tai išorinio skaidulinio akies obuolio dangalo – odenos – uždegimas, kuris yra neinfekcinis, išplinta po episklerą ir giliuosius junginės sluoksnius. Pasitaiko dažniau jauno amžiaus asmenims, vyrams ir moterims vienodai dažnai. Episkleritas kartais būna susijęs su sisteminėmis ligomis, pvz., reumatoidiniu artritu, sistemine raudonąja vilklige, taip pat sergant podagra, uždegimine žarnyno liga, po persirgtos juostinės pūslelinės ir kt. Dažnai liga lieka idiopatinės kilmės, nes nenustatoma priežastis.

 

Simptomai

Episkleritas prasideda staiga. Dėl kraujagyslių išsiplėtimo akis parausta per visą akį difuziškai ar dažniau dėmėmis (sektorinis paraudimas). Išskyrų neatsiranda, rega nesutrinka. Būdingas vienos ar abiejų akių nežymus skausmas. Toks uždegimas paprastai savaime praeina, tačiau nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo ar vietiniai steroidų lašai pagreitina gijimą.

 

Diagnostika

Atliekami išsamūs tyrimai ar nėra sisteminės ligos. Diagnozuojant remiamasi simptomais. Pastebėta, kad episklerito atveju sulašinus kraujagysles sutraukiančių vaisų į akis, ta vieta pabąla.

 

Gydymas

Liga savaime praeina, bet galima skirti vietinių steroidų lašų, dirbtinių ašarų ar nesteroidinių vaistų nuo uždegimo.

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka | Vilniaus Universitetas |Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Žymos
episkleritas

Rašyti komentarą