Anorektalinė fistulė

Ligos aprašymas
Gydytojai
Video
Simptomai
Straipsniai

Ligos aprašymas

Fistulė – tai dirbtinai suformuotas ar dėl patologinio proceso susiformavęs kanalas, jungiantis kokį nors tuščiavidurį organą su organizmo išore ar vidinėmis organizmo struktūromis. Anorektalinė fistulė – tai kanalas, dažniausiai jungiantis tiesiąją žarną su aplinkiniais audiniais, kartais makštimi (moterims).

Susirgimas dažniau nustatomas vyrams. Didžiausias sergamumas tarp 30 ir 50 metų.

 

Ligos priežastis

Dažniausiai anorektalinė fistulė susiformuoja tuomet, kai yra negydomas ar netinkamai gydomas ūminis paraproktitas. Ūminio paraproktito priežastys yra įvairios, susijusios su išangės srities infekcija.

 

Simptomai

Pagrindinis anorektalinės fistulės simptomas – pūlingos išskyros iš fistulės atsivėrimo angos. Kartais būna skausmas, niežulys ar diskomforto pojūtis.

 

Diagnostika

Apžiūrint išangės sritį gali būti matomos fistulių atsivėrimo angos. Daug informacijos suteikia apčiuopa (digitalinis tyrimas). Fistulės vietos patikslinimui tiesioji žarna zonduojama (atliekama rektoskopija).

 

Gydymas

Visos anorektalinės fistulės gydomos įvairiais chirurginiais būdais, priklausomai nuo jų pobūdžio, atsivėrimo vietos.

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka | Vilniaus Universitetas |Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Žymos
kanalas

Rašyti komentarą