Cetirizinum

Vaistas
Susijusios ligos

Apibūdinimas
Receptorių antagonistas.
Indikacijos
Alerginė sloga, lėtinė idiopatinė dilgėlinė.
Kontraindikacijos
Padidėjęs jautrumas veikliajai medžiagai, bet kuriai pagalbinei medžiagai, hidroksizinui arba bet kuriam piperazino dariniui. Pacientai, kuriems smarkiai sutrikusi inkstų funkcija (kreatinino klirensas mažesnis negu 10 ml/min.).
Dozavimas
Suaugusiems. Per burną. Po 10 mg 1 kartą per parą, geriau vakare, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu.
Vaikams. Per burną. 2-6 metų – 5 mg per parą per 1-2 kartus, 6 metų ir vyresniems – kaip suaugusiems.
IFN. Dozę mažinti per pusę.
Nepageidaujamos reakcijos
Dažniausios. mieguistumas, galvos skausmas, svaigimas, nuovargis.
Kitos. pasunkėjęs šlapinimasis, akies akomodacijos sutrikimai, sausumas burnoje, alerginės reakcijos; paradoksinis sujaudinimas, padidėjusi kepenų transaminazių, bilirubino koncentracija.
Nėštumas
Duomenų apie cetirizino vartojimą nėštumo metu yra nedaug. Tyrimai su gyvūnais neparodė tiesioginio ar netiesioginio kenksmingo poveikio nėštumo eigai, embriono ar vaisiaus vystymuisi, gimdymui ar postnataliniam vystymuisi. Vaisto reikia
skirti atsargiai.
Nėštumas
Skirti atsargiai, kadangi cetirizinas išsiskiria į motinos pieną.
Įspėjimai
Atsargiai skirti, kai sutrikusi inkstų funkcija, vairuotojams ir dirbantiesiems su dėmesio reikalaujančiais
mechanizmais. Vengti kartu vartoti alkoholio. Atsargiai vartoti sergantiems epilepsija ir pacientams, kuriems yra traukulių pavojus. Plėvele dengtų tablečių nerekomenduojama vartoti jaunesniems nei 6 metų vaikams, kadangi nėra galimybės parinkti tinkamą dozę. Pacientams, sergantiems retomis įgimtomis galaktozės netolerancijos, Lapp laktazės stygiaus ar gliukozės ir galaktozės malabsorbcijos ligomis, cetirizino plėvele dengtų tablečių vartoti negalima.

Šaltinis | Vaistų žinynas | Lietuvos sveikatos mokslų universitetas | Fiziologijos ir farmakologijos institutas | Medicinos mokslų daktaras Rimas Jankūnas, Medicinos mokslų daktaras Arvydas Milašius | Vidaus ligų klinika | Medicinos mokslų daktarė Palmira Leišytė

Rašyti komentarą