Erekcijos sutrikimai

Ligos aprašymas
Gydytojai
Video
Simptomai
Straipsniai
Vaistai ligai gydyti

Kas tai yra?

Erekcijos sutrikimai (erektilinė disfunkcija) – tai nesugebėjimas pasiekti ar išlaikyti erekciją, kuri užtkrintų patenkinamą lytinį aktą. Kiekvienam vyrui kartais gali pasitaikyti erekcijos problemų, tačiau tai nėra laikoma patologija. Tuomet, kai vyras nuolatos nesugeba pasiekti ar išlaikyti erekciją, derėtų kreiptis į gydytojus, kadangi šios problemos mažina pasitikėjimą savimi, sukelią nerimą, nusivvylimą, ilgainiui net gi sutrikdo normalius santykius su artimu žmogumi.

Nustatyta, kad iki 20 % vyriškosios lyties atstovų turi tam tikrų erekcijos sutrikimų.

 

Kodėl atsiranda erekcijos sutrikimai?

Skiriamos kelios erekcijos sutrikimų priežasčių grupės:

Psichogeninės (jos dažniau pasitaiko jauniems suaugusiems vyrams).
Organinės (būdinga vyreniems vyrams, sudaro nuo 60-90 % erektilinės disfunkcijos atvejų). Erekcijos sutrikimai dažniausiai atsiranda dėl kraujagyslių ligų, endokrininių ligų (cukrinio diabeto, hipogonadizmo), neurologinių ligų ar anatominių varpos ypatumų.
Jatrogeninės (dėl įvairių medicininių manipuliacijų).

 

Rizikos faktoriai

Erekcijos sutrikimai gali atsirasti vartojant alkoholį, rūkant, patiriant didelį stresą, vartojant tam tikrus vaistus (pvz., antidepresantus), esant nutukimui. Taip pat nustatyta, kad važinėjimas dviračiu gali užspausti nervus ir sumažinti kraujo patekimą į varpą, dėl to gali atsirasti laikina erektilinė disfunkcija.

 

Kuo pasireiškia sutrikimas?

Erektilinei disfunkcijai būdinga: lytinio potraukio sumažėjimas, negalėjimas pasiekti erekcijos, negalėjimas išlaikyti erekcijos pakankamam lytiniam aktui.

 

Diagnostika

Dažniausiai sutrikimus galima nustatyti jau pakalbėjus su pacientu ir išsiaiškinus jį varginančius simptomus. Sutrikimų priežasčiai nustatyti atliekamas psichologinis testas, kraujo, šlapimo ištyrimas. Kraujotakos įvertinimui gali būti naudojamas ultragarsas su dopleriu. Taip pat atliekama naktinių erekcijų detekcija specialiu aparatu.

 

Gydymas

Gydymas labai priklauso nuo sutrikimą sukėlusios priežasties. Kartais pakanka tik psichologinės pagalbos, tačiau dažniausiai prireikia kitų gydymo metodų. Pirmiausia paskiriamas medikamentinis gydymas sildenafiliu, tadalafiliu ar kitais vaistais. Jeigu ši taktika nepasiteisina gali būti skiriamos intrakaverninės injekcijos, sukeliančios erekciją (alprostadilis). Kiti gydymo būdai: mechaninės pompos, varpos žiedas.  Paskutinio pasirinkimo gydymo būdas – chirurginis gydymas panaudojant varpos implantą. Varpos implantai beveik 100 % atvejų duoda teigiamų rezultatų, tačiau reikia nepamiršti, kad galimos įvairios komplikacijos (pvz., infekcijos).

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka | Vilniaus Universitetas |Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Žymos
disfunkcija
erekcijos
gydymas
varpos

Komentarai

2022-12-09 | Kazimieras
Kaip ir kur galima nuspirkti anafilio
2016-01-24 | Romas
|Sveiki Spedra kokia kaina ar reikia recepto turbut ne venas sutiks kad net ir savam gyditojuj pasakot tokias bedas nera jauku Aciu
2015-10-01 | monika
o ka reiketu naudoti kai net ilgai santikiaujant vyrui nera orgazmo...greit susjautina viskas gerai o jam daznai neissilieja sperma......gal galite patarti
2014-10-11 | Micro
toleruojamas gerai, salutinių poveikių daug mažiau, negu vartojant kitus tos pačios grupės vaistus. Tinka bet kokio amžiaus vyrams nuo 18 metų.
2014-10-11 | Micro
vaistas receptinis, išrašyti gali šeimos gydytojas arba urologas. Veikti pradeda greitai (per 15-30 min), poveikis tęsiasi ilgiau kaip 6 valandas.
2014-10-11 | Micro
sildenafilis (viagra) - jau atgyvena. Be to, įrodyta, kad didina riziką susirgti odos vėžiu. Yra naujesnės kartos ir saugesnių vartoti priemonių - pvz, avanafilis (Spedra)

Rašyti komentarą