Fibrosarkoma

Ligos aprašymas
Gydytojai
Video
Simptomai
Straipsniai

Ligos aprašymas

Tai retai pasitaikantis fibrozinės kilmės kaulų navikas, kuriam būdingas nesubrendusių fibroblastinių ląstelių išvešėjimas. Etiologija neaiški. Dažniausiai jo lokalizacija ilguosiuose kauluose, tačiau gali atsirasti ir plokščiuosiuose. Augdamas navikas pasiekia kaulą dengiantį antkaulį ir virš jo esantį raumenyną, taip susidaro sąlygos kaulinio audinio formavimuisi už kaulų ribos. Šis navikas metastazuoja į kitus kaulus, limfmazgius, smegenis, raumenis ir kt.

 

Simptomai

Simptomai nebūna išreikšti. Būdingi tie patys bendri  kaulų navikams simptomai – tai skausmas, kuris pasireiškia ir naktimis (naktinis skausmas turi priversti suklusti – tai rimtas simptomas), kaulo apimties padidėjimas, šlubavimas, galūnės raumenų jėgos silpnumas, sumažėjusi judesių amplitudė, patinimai, odoje atsiradusios strijos.

 

Diagnostika

Pagrindiniai tyrimai ligai diagnozuoti – rentgenogramos (atvaizdas labai primena osteosarkomų atvaizdus), kompiuterinė tomografija ar magnetinis rezonansas bei, svarbiausias, histologinis biopsinės medžiagos tyrimas, kuris leidžia nustatyti naviko piktybiškumo laipsnį.

 

Gydymas

Pagrindinis taikomas gydymo būdas yra radikalus naviko pašalinimas (radikali rezekvija). Retais atvejais prieš ją ir po jos skiriama chemoterapija. Radioterapija labiau skiriama, kai naviko operuoti negalima, tai skaitoma kaip paliatyvi gydymo priemonė.

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka | Vilniaus Universitetas |Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Žymos
navikas
simptomai

Rašyti komentarą