Ewing‘o sarkoma

Ligos aprašymas
Tyrimai
Gydytojai
Video
Simptomai
Straipsniai
Vaistai ligai gydyti

Ligos aprašymas

Tai trečias pagal paplitimą neuroektoderminis didelio piktybiškumo laipsnio kaulų navikas, pasitaikantis vaikams ir paaugliams 5-20 metų, kartais suaugusiems. Berniukai serga dažniau nei mergaitės. Dažniausia naviko lokalizacija – šlaunikaulis ir blauzdikaulis, rečiau – dubens kaulai, kartais – šonkauliai ir stubuto slanksteliai. Naviko etiologija neaiški.

 

Simptomai

Šis navikas gali būti sumaišytas su infekciniu procesu, kartais osteomielitu, kadangi jam būdingi ne tik bendri negalavimai, bet ir karščiavimas.

Bendri simptomai – tai skausmas, kuris pasireiškia ir naktimis, kaulo apimties padidėjimas, šlubavimas, galūnės raumenų jėgos silpnumas, sumažėjusi judesių amplitudė, patinimai, odoje atsiradusios strijos.

 

Diagnostika

Laboratoriniame kraujo tyrimu nustatomi anemijos požymiai, leukocitų skaičiausd padidėjimas, ENG padidėjimas. Rentgenogramose pastebimi specifiniai navikui požymiai – jis lokalizuojasi kaulo kūno matafizės dalyse, kaulas destrukuoja, nyksta be aiškių ribų, matomas vadinamasis“svogūno lukštą“ prienantis atvaizdas. Naviko išplitimo įvertinimui atliekamas PET (pozitronų emisijos tomografija).

 

Gydymas

Pirmas gydymo etapas – chemoterapija, kad būtų sumažinamas navikas, tuomet atliekamas naviko chirurginis pašalinimas (jei to negalima atlikti, taikoma radioterapija), po chirurginio ar radioterapinio gydymo vėl skiriama chemoterapija, kad būtų sunaikinamos likusios navikinės ląstelės. 

Šaltinis | Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka | Vilniaus Universitetas |Medicinos fakultetas | Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Žymos
navikas

Rašyti komentarą